"Aplikacja została zatrzymana". Jak poradzić sobie z BŁĘDEM

| Aktualizacja:
X

"Aplikacja została zatrzymana" to jeden z najczęstszych błędów, jaki możemy zobaczyć na ekranie naszego urządzenia. Jak sobie poradzić z takim komunikatem?

Na Androidzie mamy tyle kombinacji wersji systemu ze sprzętem, że wyskoczenie błędu aplikacji, to tylko kwestia czasu. Co więc zrobić, gdy wyskoczy komunikat aplikacja została zatrzymana?

Po pierwsze, zgodnie z podstawową zasadą pracy na jakimkolwiek urządzeniu elektronicznym, w razie problemów, sprzęt należy wyłączyć, odczekać minutę i włączyć ponownie. Jeśli to nie działa, to wchodzimy do ustawień telefonu, następnie wybieramy aplikacje i dotykamy nazwy programu, który sprawia nam kłopoty. Potem trzeba uruchomić wyczyść pamięć podręczną i wyczyść dane. To, teoretycznie powinno rozwiązać większość problemów.  

Ostateczną próba wygrania walki z uporczywym błędem może też być usunięcie wszelkich danych z telefonu przez przywrócenie ustawień fabrycznych - stracimy wtedy wszystkie dane, aplikacje i ustawienia, ale smartfon będzie "jak nowy". Jeśli zaś po tym dalej wyskakuje błąd, to oznacza to, że albo aplikacja napisana jest z błędem, albo nie jest kompatybilna z naszym modelem słuchawki i nic się już raczej nie da z tym zrobić - pozostaje tylko czekać aż w kolejnej wersji programu błąd zostanie usunięty.

Udostępnij na Facebooku
  • ~Kacha
   2014-04-02 14:26
   A mi pomogła pierwsza rada czyli wyczyszczenie danych i mój android wyzdrowiał! Bardzo dziękuję za pomoc!!!
  • ~przemas
   2014-02-11 16:04
   format dysku C, lekiem na całe zło ;]
  • ~tryb
   2014-02-11 13:57
   albo zamiast ściągać ogrom niesprawdzonych, błędnych, niekompatybilnych i owirusowanych aplikacji, lepiej iść w jakość i mieć mniej, ale za to sprawdzonych i używanych przez wielu użytkowników, typu apka panoramy firm do wyszukiwania lokalnego, albo jakieś pewne aplikacje organizujące grafik, czy skracające czas wykonywania wielu czynności typu szybkie płatności mobilne czy strony mobilne poszczególnych sklepów.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.