Problem firma nazwała we wcześniejszych komunikatach "incydentem cybernetycznym".

W późniejszym oświadczeniu został on już określony jako "znaczący i uporczywy atak" na systemy informatyczne korporacji.

Reklama

Lockheed Martin Corp. jest największą na świecie korporacją produkującą samoloty bojowe, myśliwce, okręty wojenne i wiele rodzajów systemów obronnych oraz broni. To największy pod względem sprzedaży kontraktor Pentagonu.

Departament bezpieczeństwa krajowego USA i ministerstwo obrony przyjdą firmie z pomocą, między innymi starając się określić skalę problemu - podał Reuters, który przypomniał też, że firma dysponuje poufnymi informacjami na temat amerykańskiej broni.

Reklama

Powołując się na anonimowego informatora agencja napisała też, że nieznani sprawcy włamali się do systemów informatycznych Lockheeda Martina i wielu innych firm zbrojeniowych, które są dostawcami dla amerykańskiej armii. Hakerzy przełamali systemy bezpieczeństwa, które mają uniemożliwić intruzom włamanie sie do systemu i kopiowanie danych - twierdził informator Reutera.

W wydanym w sobotę wieczorem komunikacie Lockheed Martin podkreśla, że "w pełni ufa wielopoziomowym zabezpieczeniom swoich systemów informatycznych".