"Ojciec polskiego grafenu": Jeśli nie będę miał wyboru, to zdecyduję się na emigrację

| Aktualizacja:

Dr Włodzimierz Strupiński był wieloletnim pracownikiem Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) - podaje Wirtualna Polska. Jest najbardziej rozpoznawalnym polskim naukowcem na świecie w dziedzinie grafenu. Od 30 listopada już nie pracuje w ITME.

wróć do artykułu
  • ~zyga
    (2017-12-12 01:18)
    niestety to typowe dla wynalazcow i ludzi ktorzy przynosza postep. Stare uklady ich sie boja bo przy nich wygladaja na nikogo. Zamiast piac sie do gory usuwaja konkurencje. Niestety to typowe dla firm na calym swiecie
  • ~Ckl
    (2017-12-11 09:56)
    Nie uciekac walczyć o swoje. Jeśli Morawiecki mówi o innowacyjności to trzymać go za słowo. Siły wrogie polskie i zagraniczne utrącają wybitnych polskich naukowców siejąc archoncki zamet
  • ~rippe
    (2017-12-10 10:05)
    Po co Polskiej, Narodowej Polsce grafen? Nie za bardzo można wykorzystać w geotermii i w broni termokurczliwej (lub jakiejś innej) i w dodatku nazwa jakaś taka niepolska - grafen, gender - można się pomylić... Trzeba opracowywać nowy rodzaj materiału na berecik. Z antenką...
  • ~Anna
    (2017-12-09 15:08)
    I z pokolenia w pokolenie to samo. Ostatni gasi światło. 30 lat temu jeszcze można to było zrzucić na "komunę". Na kogo zrzucić teraz?
  • ~rycho
    (2017-12-09 12:37)
    wyrywaj stąd człowieku puki jesteś młody i coś osiągniesz .
  • ~bezlogiki
    (2017-12-08 08:28)
    Klika POpzpr i zadekowana masoneria pod haslami PiS i w PiSie to przyczyna rozbicia instytutu on ma dzisiaj tyle wspolnego z grafenem co Prawo i Sprawiedliwosc ze swoja nazwa. Popatrzcie na Łągiewkę zniszczyli najlepszy patent wszechczasów !!! Polska jest polem bitwy masonerii europejskiej z chrześcijaństwem nie mylić z państwem watykańskim. Najpierw "oddali" Polskę Stalinowi w Jałcie, Poczdamie i Teheranie by się rozprawił z najsilniejszym wierzącym krajem Europy potem krętaczom Stołu Kantów, Ci pseudo-Polacy to zakonspirowana masoneria przywrócona do życia w Polsce przez kanciarzy z kanciatego stołu i jego obóz m.in pogańskie święto flagi po innym pogańskim odziedziczonym przez innego masona J.Piłsudskiego Konstytucji Trzeciego Maja.
  • ~qqq
    (2017-12-07 23:00)
    Dlatego od dwóch lat moje dzieci moją pozwolenie na emigracje NATYCHMIAST, dołożę kasę.
  • ~Stan Gor
    (2017-12-06 23:10)
    Oooo widzę, że mamy w Polsce wybitnych analityków na miarę szanownego pana Antoniego. A pro pos grafenu jest to naprawdę wielkie osiągnięcie polskich naukowców,przykro że polityczne gierki biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.Mam nadzieję że pan doktor Strupiński nie wyjedzie z Polski.
  • ~Technolog
    (2017-12-06 21:58)
    Wystarczy obiecać wykonanie niezniszczalnego krzyża z grafenu a protektor i kasa się znajdzie.
  • ~JARO
    (2017-12-06 17:54)
    Szanowny Panie dr Strupiński sam Pan wie , że wielkie wynalazki rodzą się w bólach.Dwa czynniki ludzki i finansowy jest potrzebny do sukcesu.Problemy zawsze robią ludzie z za duzymi ambicjami ,nieprofenosjalisci ,pyszałkowaci itd. Ale liczą się ludzie mądrzy , którzy się nie poddają , ludzie którzy robią coś dla kraju i nie tylko.Życzę Panu powodzenia , wszystkiego najlepszego, i.... sukcesów w pracy, a co najważniejsze WYTRWAŁOSCI.
  • ~moh
    (2017-12-06 12:29)
    Dojna zmiana dba tylko o siebie i żeby za wszelką cenę rządzić dalej .
  • ~vujiuji
    (2017-12-06 07:43)
    Póki możesz, wiej chłopie z tego kato grajdoła bo cię to bagno wciągnie i zgnoi
  • ~Albert E.
    (2017-12-06 00:03)
    W tym kraju wiara zastąpiła już dawno naukę, nie trać czasu człowieku !!!
  • ~kos
    (2017-12-05 21:50)
    agdzie ten grafen i jegi produkcja co się wydaje że uwłaszczyeś się na grafenie i jesteś hamulcowym
  • ~Analityk
    (2017-12-05 18:48)
    Panie Strupiński w badaniach muszą być efekty a nie ściemnianie. Tym bardziej, że tym tematem interesowały się Niemcy. Moim zdaniem badania powinny być oparte na firmach prywatnych, które generują większą efektywność.
  • ~Ika
    (2017-12-05 16:55)
    Trzeba sposobem amerykańskim założyć firmę i działać. Życzę powodzenia.
  • ~d z i a d e k
    (2017-12-05 16:37)
    Kolejny r e z y d e n t się znalazł, na złość babci odmrozi se uszy
  • ~Jula
    (2017-12-05 16:27)
    Panie dr Madry czlowiek taki jak pan po prostu powininien powiedziec, ze ojcem wszysrkich wynalazkow jest jeden wielki Polak i juz.W Korei pln tez wytwozyl wszstko kazdorazowy wodz. A co ?
  • ~licza sie fakty
    (2017-12-05 16:10)
    Z tym polskim wynalazkiem bylo wielkie halo i nic. Wystarczylo poczytac zrodla zachodnie, by zrozumiec, ze to byl niewypal.
  • ~mygyry
    (2017-12-05 15:32)
    Zbijanie palet to najlepsze co nam wychodzi!

Może zainteresować Cię też: