To nie Petya zaatakował Europę? Analitycy Kaspersky'ego: To zupełnie nowe oprogramowanie ransomware

| Aktualizacja:

Nowa fala ransomware zaatakowała nie tylko Rosję i Ukrainę. Pojawiły się też ataki w Polsce i krajach Zachodu. Jednak, jak twierdzą analitycy firmy Kaspersky, za atakami wcale nie stoi odmiana wirusa Petya, tylko całkiem nowa wersja szkodliwego oprogramowania.

wróć do artykułu
  • ~aqq
    (2017-06-28 09:32)
    taaak .... juz odkręcanie że to nie ROSJA.... A KASPERSKY to nie rosyjska firma?!
  • ~new age
    (2017-06-28 10:12)
    Nie wiecie kto za tym stoi to zapytajcie nowych swietych 21 wieku - Steva Jobsa i Zuckerberga. Owsiak i ojciec CNN z pewnoscia tez sa wtajemniczeni - oni wszystko wiedza - im daje sie lajki w ciemno.
  • ~Ярослаав Раймундobич Калкштайн
    (2017-06-28 11:58)
    wedlug wybitnych analitykow i programistow piSS trojany wygenerowal Tusk w Brukseli
  • ~frajtak
    (2017-06-28 15:19)
    Dwa razu użyto niepoprawną formę "na chwilę obecną". To jest groteskowe. Mamałyga miast polszczyzny. Fuj!
  • ~adan
    (2017-06-28 15:29)
    Do wylapania groznych wirusow Antoni zobligowal OTK-Obrone Terytorialna Kraju
  • ~o komputerowcow
    (2017-06-28 18:40)
    A co się stanie jak wszystkie komputery padną i JOBs i Zuckerberg odejda do lamusa? Ojciec-CNN -langusta będzie musial wykreować nowych swietych - Michala Tuska? Grzegorza Kramera? Jacka Zakowskiego? Bo nie protestowal nic na temat Klatwy tak jak HGW - musiala mu się podobać - o tych dekalogowych swietych np. o JPII nawet nie wspomina - lepszy jest Luter albo Jobs.
  • ~a.utor n.ieznany
    (2017-06-28 19:12)
    "Wspanialy" virus wymyslony w ramach wspolpracy USA-Izrael (przeciw Iranowi) Kaspersky Lab okreslil jako nowy wymiar absolutnego zagrozenia dla swiata (elektrownie atomowe, wyrzutnie rakiet, tamy, rafinerie...itd -). Obecnie pojawiaja sie nowe mutacje i zaczyna byc coraz niebezpieczniej, tego typu virisy z czasem osiagna sile "razenia" E-bomby, paralizujacej sieci energetyczne okreslonego panstwa.Kaspersky Lab to najlepsza firma specializujaca sie w dziedzinie walki z virusam, trojanami itd .(ma filie w calej Europie i miliony uzytkownikow - niestety ma relatywnie drogie produkty)
  • ~nie lamer ale boss
    (2017-06-28 19:28)
    100% zainfekowanych komputerow to systemy Windowsa, ktory nie moze od 30 lat ogarnac hakerskich luk w systemie. Co robic ? wirus to sciema, a wystarczy zformatowanie twardego dysku, zainstalowanie na nowo systemu, wgranie backupu. Robota na godzine i po bolu. Na linuksie nie ma wirusow, nie ma mozliwosci infekcji, bo biezaco sa likwidowane hakerskie luki. Ten kto uzywa Windows jest sam sobie winny - ten system jest sam w sobie i obecnej wersji -jednym wielkim wirusem. Idz do kolegi, zainstaluj Ubuntu, Linux Mint - wszystko za darmo, bezpiecznie, pod kontrola uzytkownika.

Może zainteresować Cię też: