Szefowie koncernów internetowych to łase na twój portfel trolle, które chcą zmonopolizować sieć

| Aktualizacja:

Ponad 2,4 mld euro kary nałożyła w czerwcu Komisja Europejska na koncern Google. Czym podpadł? Zdaniem Margrethe Vestager, unijnej komisarz ds. konkurencji, algorytmy wyszukiwarki Google są tak skonstruowane, by promować własną porównywarkę cen (Google Shopping) i dyskryminować konkurencyjne platformy.

wróć do artykułu
  • ~Prorok
    (2017-07-15 23:46)
    Sam nie wiem, czy to takie dziwne, że Google w swojej wyszukiwarce preferuje swoje usługi. Jak się komuś nie podoba, może korzystać z innej wyszukiwarki. Wyszukiwarka Google jest własnością Google, a nie dobrem UE. UE może co najwyżej tworzyć mechanizmy, politykę dla wspólnego dobra, ale za co karać tu Google? A z tą polityką UE dla dobra wspólnego to różnie bywa. Niejednokrotnie pod pokrywką dobra obywateli UE kryją się interesy innych grup. UE ma większy problem od problemu pod nazwą Google - tym problemem jest chora i rozbudowana ponad wszelką miarę biurokracja, a często też brak zdrowego rozsądku.
  • ~użytkownik
    (2017-07-16 09:36)
    Szlag mnie trafia, kiedy banki mają wielkie zyski, więc tak samo trzeba traktować inne firmy. Przecież nie poniosły dużych kosztów, tylko po zbójecku traktują swoich klientów. Setki milionów klientów. Kara z tego punktu widzenia jest śmiesznie mała.

Może zainteresować Cię też: