MON bierze Internet w kamasze. Resort przejmuje od NASK kontrolę nad rejestracją części domen

| Aktualizacja:

Resort obrony narodowej przejął wszystkie domeny internetowe, które mają w adresie mil.pl. Obecni właściciele takich adresów, którzy nie są związani z “obronnością Rzeczypospolitej Polskiej” mają je oddać w ciągu trzech miesięcy.

wróć do artykułu
  • ~nauczyciel akademicki
    (2017-12-19 16:34)
    Brawo PiS! Tak trzymać i nie popuszczać!
  • ~#
    (2017-12-19 16:58)
    To skutek zarządzania państwem teoretycznym CHDKK przez „figurantów z gabinetu osobliwych cieni”. Tak dla przypomnienia — NASK w roku 2011 „użyczyła” spółce AGORA SA użytkowanie domen polska .pl i poland .pl do roku 2020. Pomimo ustalenia czynszu na poziomie 50% całkowitych przychodów netto AGORA płaciła za dzierżawę 5.000 zł miesięcznie. Pomimo odstąpienia od umowy w roku 2013 AGORA korzystała z domen do roku 2014. Portal Polska .pl istniał od 1996 roku i zawierał kompleksowy zbiór informacji o Polsce. Materiały z założenia były udostępniane nieodpłatnie. Po ich przejęciu AGORA zlikwidowała dostęp do treści i materiałów, gromadzonych przez lata przez instytucje publiczne. Na miejsce zasobów związanych z Polską promowane była działalność komercyjna podmiotów należących do grupy kapitałowej AGORA. Domeny polska .pl i poland .pl przejęło ostatecznie MSZ w 2014 roku.
  • ~[\/].[|-|]
    (2017-12-19 17:10)
    To chyba dobra decyzja - mil podobnie jak gov powinien byc zastrzezona domena.
  • ~santorio
    (2017-12-19 17:17)
    Niezależnie od racji stojących za podporządkowaniem tych domen władzy, ludzie którzy weszli w ich posiadanie LEGALNIE, nie działając w złej wierze, i którzy obecnie poniosą z tego tytułu straty, powinni otrzymać od państwa stosowne odszkodowania. Zmiana adresu może w wypadku serwisu notującego duży procent ruchu organicznego praktyczną śmierć. Co z ludźmi, którzy stracą w ten sposób utrzymanie?
  • ~zuch
    (2017-12-19 17:19)
    uff, już myślałem że antoni "trotyl" mistraloff przejmuje cały internet
  • ~Kontemplyta
    (2017-12-19 17:26)
    To chyba normalne, w porównaniu z importowaniem działem przeciwlotniczych ze Lwowa?
  • ~kkkk
    (2017-12-19 19:17)
    az przykro myslec , ze taki balagan byl na rynku domen , to dzialka sukcesow pana Michala Boniego i min.Strezynskiej po 8 latach bezprawia
  • ~der fetor
    (2017-12-19 19:48)
    ...co za czubek z der dziennik pisze takie bzdety....
  • ~ALLO ALLO
    (2017-12-19 20:12)
    Będzie tydzień na szukanie wolnej domeny bo trepy z wywiadu mają kalambury............widocznie ze wzrostem pensji szarych komórek nie przybywa......ciekawe jak rozwija się latający raptor ....ma już katapultę ??? i przenośną latrynę z castoramy.... Cóż trzeba zachować powagę .....wśród trepów.....
  • ~żart
    (2017-12-19 20:54)
    Przyjechali kowboje - każdy pije za swoje. Państwo za podatki - Podatników.
  • ~Fruktoza
    (2017-12-19 22:46)
    Cała prawda o PiS - usun spacje i wklej do przeglądarki you tu be .co m/wa tch? v=fRaxk UDVxE4
  • ~jj23
    (2017-12-20 00:27)
    Sowiecka PiS-owska swołocz ma długie łapy i pusto we łbie!
  • ~Stif
    (2017-12-20 08:07)
    Ten Macierewicz...to MONDRY człowiek...jego MONDROŚĆ...poraża...
  • ~Jakiś chłopak ze wsi
    (2017-12-20 08:58)
    Oddać ? też PRLowskie myślenie - należy się odkupne , lub odszkodowanie, a jak nie to sąd.
  • ~odszkodowanie
    (2017-12-23 22:36)
    sprawę o odszkodowanie za wywłaszczenie bez odszkodowania ten pan ma wygraną.

Może zainteresować Cię też: