Microsoft chce odstraszyć ludzi od Chrome'a i Firefoxa. Przy instalacji przeglądarek pojawi się specjalny komunikat

| Aktualizacja:

Nowa, październikowa aktualizacja Windows wprowadzi dośc irytującą rzecz. Każdy, kto będzie chciał korzystać z innej przeglądarki internetowej niż Edge, zobaczy okienko ze specjalnym komunikatem.

wróć do artykułu
  • ~becksa
    (2018-09-16 23:15)
    Mam tableta no i powiedzmy sobie nie ma nic poza Edge. Chrome Opera czy FF to przy Edge jak durnowaci bracia projektowani przez informatyków z zespołem. I żeby nie było że chwalę Edge bo nic takiego nie mówię
  • ~jj25
    (2018-09-15 19:01)
    I tak NIC to im nie pomoże. Tej padliny Edge nigdy nie używam. Na samym początku owszem, próbowałem, ale to jest badziewie jedyne w swoim rodzaju!
  • ~Jaco
    (2018-09-15 03:15)
    microsoft wogole zaczyna odstraszac od swego produktu czyli systemu windows.Ja osobiscie uzywam win 7 a na drugim kompie mam Ubuntu (chyba wersja 15).I na win 7 skonczy sie moja przygoda z windows.A to dlatego ze kilka lat temu mojej kobiecie ktora miala fabrycznie win 8 poprosila zeby jej zaktualizowac system do win 10.Poczatkowo bylo ok.Nawet mi sie podobal bardzoej od win 8.Ale zgrzyty sie zaczely od pierwszej aktualizacji nowego systemu.Po wprowadzeniu poprawek przez microsoft zaczal sie koszmar.System potrafil nie wstawac przez caly dzien.Czarny ekran lub niebieski ekran.znikajace programy i aplikacje.Znikajace przegladarki.Znikajace dane.Zawieszenia systemu.cuda panie cuda!Ostatnio jakos sie uspokoilo poki co.Ale przez ponad 2 lata byl koszmar.Moja kobita mowi ze gdyby wiedziala ze takie szopki beda nigdy by nie zaktualizowala swojej 8 do win 10.System 8 przynajmniej byl stabilny i nic sie nie dzialo po jego aktualizacji.Cale szczescie ze ja nie dokonalem aktualizacji swego win 7.Cale szczescie na rynku jest kilkadziesiat wersji Linuxa i innych systemow.Przeszkodą jest tylko to ze trzeba sie nauczyc nowego systemu.Ja tam nie widze problemu.Ubuntu obsluguje sie podobnie jak Androida.Poki co na moim glownym kompie jest win7-czyli ostatni normalny system microsoftu.
  • ~Piotrek
    (2018-09-14 11:35)
    Przeglądarka gorsza do pobierania chroma/firefoxa/opery niż internet Explorer.
  • ~mx
    (2018-09-14 07:57)
    Fajny ten W10 ale ciągle skanuje mi internet albo coś tam miele w komputerze .Nie wiadomo co i po co ,nawet jak niczego nie przeglądam a później radośnie oznajmia,że przeskanowano 3 razy komputer i nie znaleziono zagrożeń.No pewnie ,że nie znalazłeś bo skąd
  • ~Bongista
    (2018-09-13 14:12)
    Jak na razie korzystam z Opery. A komunikaty i okienka wyskakujące wyłączyłem w opcjach win-a i mam spokój...
  • ~armax
    (2018-09-13 07:10)
    Po pojawieniu się Windows 10 zrezygnowałem z tego systemu.
  • ~Szorti30
    (2018-09-12 22:21)
    Szajtwo flizja nowa jest lepsza edigte jeszcze ieznana pegloda dljnycj microsw rbi pardje zaszam teras tak jak by scjnala zszc ludzi naswojom pwgldke www jak kaszdy decyzję od je co sce mjeć zajestowac w wstje widos .
  • ~Wczesny emeryt
    (2018-09-12 17:48)
    Głupcy z Microsoftu nigdy się nie nauczą. tak długo, jak będą robić oprogramowanie dla zysków a nie dla ludzi tak długo tych zysków nie zobaczą. Google zaczął też za bardzo oglądać się za pieniędzmi, Chrome działa coraz gorzej obciążony rożnymi reklamami. jak Google będzie szedł dalej tą drogą to ludzie odejdą od Google.
  • ~wladek
    (2018-09-12 16:25)
    Edge to badziewie.

Może zainteresować Cię też: