Duże telewizory Toshiby bez 3D i internetu. Za to z niską ceną

| Aktualizacja:
X

Szefowie Toshiby uznali, że wielu ludziom nie potrzeba funkcji 3D, czy dostępu do internetu, chcą za to mieć duży ekran w sensownej cenie. Dlatego na rynek trafiają nowe linie produktów - L2 i W2, które nie zrujnują budżetu.

Toshiba przedstawia nowe serie płaskich telewizorów LED – L2 i W2 – atrakcyjnych cenowo, średnich i dużych telewizorów o eleganckim wyglądzie i rozdzielczości HD. Dzięki nim, po raz pierwszy wszyscy klienci będą mogli pozwolić sobie ma markowy, duży ekran w salonie. Obie serie, oprócz podstawowych złącz wyposażone są również w port MHL, pozwalający na łatwe i wygodne przesyłanie zdjęć i plików wideo ze smartfonów za pomocą jednego kabla

Płaskie telewizory dominują prawie w każdym nowoczesnym salonie, znajdują swoje miejsce także w innych pokojach. Zdajemy sobie sprawę, że jest co raz więcej klientów, którzy oczekują doskonałej jakości obrazu, ale z różnych przyczyn nie chcą kupować telewizorów 3D czy podłączać odbiornika do internetu. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić telewizory HD, oferujące wysokiej jakości obraz przy atrakcyjnej cenie, którą ci klienci docenią. Nigdy dotąd 50-calowy telewizor Toshiba nie był oferowany w tak dobrej cenie - powiedział Ivan Doubell, szef marketingu Toshiba Europe.

Nowe serie Toshiba L2 i W2 oferują przekątne ekranów od 32" (80 cm) do 50" (126 cm), pozwalają też na odbiór wszystkich współczesnych rodzajów telewizji naziemnej. Wzornictwo oparte jest na podstawowych modelach L1 i W1, jednak tym razem telewizory dostępne będą w jednym wariancie kolorystycznym.

Telewizory z linii L2 dostępne będą z ekranami o przekątnych 32" (80 cm), 39" (98 cm) i 50" (126 cm), pracujących w rozdzielczości Full HD – 1080p. Linię W2 reprezentuje model o przekątnej 32” (80 cm) i rozdzielczości 720p. Wszystkie wyposażone są w dwa złącza HDMI, w tym jedno obsługujące standard MHL. Dodatkowo telewizory dysponują wejściem USB, pozwalającym na odtwarzanie filmów i obrazów z zewnętrznych nośników. Wszystkie dysponują też imponującym systemem dźwięku Dolby Digital Plus z technologią redukującą niedoskonałości skompresowanych formatów audio.

Zwiększająca się jakość kamer w telefonach komórkowych oraz pojemność kart microSD powoduję, że wielu użytkowników wykorzystuje smartfon jako podstawowy aparat fotograficzny i kamerę wideo. Problemem może być jednak sposób prezentacji swoich nagrań szerszej publiczności, w tym domownikom czy gościom. Dzięki technologii MHL, obsługiwanej przez wszystkie modele serii L2 i W2, możliwe jest podłączenie urządzenia do telewizora jednym kablem i łatwe wyświetlanie zapisanych np. w pamięci smartfona treści.

Telewizory Toshiba wyposażone są w zaawansowaną funkcję AMR (Active Motion & Resolution), która optymalizuje przetwarzanie obrazu przy scenach akcji czy podczas oglądania widowisk sportowych. Dzięki AMR problemy ze smużeniem obrazu, występujące czasem w telewizorach LED LCD należą już do przeszłości

Sugerowane ceny urządzeń brutto:
- W2 32”: 1199 złotych
- L2 32”: 1399 złotych
- L2 39”: 1799 złotych
- L2 50”: 2999 złotych

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Materiały prasowe
  Powered by ContentStream
  • ~Eeeee
   2013-03-23 18:38
   Pojęcie dużyneśli chodzi o świat jest DUŻO na wyrost bo standard 50" to jest klasa popularna ekonomiczna i dopiero 60" zaczyna się do tego łapać przy dość niskiej już cenie. W przeciętnym sklepie w dziale duże to 70"-90" i od 2 lat osrze sobie zęby ale co zrobić z starymi dwoma 50". W USA jednym z najpotęzniejszych rynków 70" bez szczególnych promocji zależnie od modelu to ceny 2000-3000$ co stanowi mniej niż miesięczny zarobek na promocjach ceny niższe i za 2,5 tys bywają całkiem ciekawe modele. Cenowo w tej klategori dominuje Sharp. europejski rynek elektroniki jest opóźniony o jakieś 3-4 lata bo pamiętam jak piosząc 4-5 lata temu o tym, że plazma już prawie nie istniej na rynku konsumencikm w USA ( co preawda ciagle bywały wydzielone jeszce specjalnie dla plazmy stanowiska) i jest to raczej jej wyprzedaż spotkało się to z kompletnym niezrozemieniem o czym piszę ale tak naprawdę nie znam nikogo kto jeszce by posiadał ten rodzaj telewizora. najpopularniejszy wielkośc obecnie obserwując sprzedaż to 52-55" następnie 47", 60" wilkości 40" i poniżej nikt nie trakutuje jako głównego TV jest to coś pomocniczego w kuchni, sypailni czy nawet w dużej łazience jak ktoś lubi. To jeśli chodzi o swiat. Bo Europa niestety coraz bardziej odstaje z swoją klasą robotniczą i wysokimi cenami.
  • ~weyw
   2013-03-20 21:39
   Triumf rozsądku. TV który pierze suszy włosy i robi kanapki ... jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego głosi stare porzekadło.
  • ~nikolay
   2013-03-28 16:49
   No podobne telewizorki robi philips. też mają bez zbędnych bajerów, za to ze świetnym obrazem. co raz ciężej o takie tv...
  • ~kola
   2013-04-07 15:31
   Nie tylko Toshiba ma takie telewizory. Osobiście tez bym raczej stawiał na Philipsa, który ma w podobnych cenach tv za to mają zdecydowanie lepszy dźwięk i fajny obraz.
  • ~kokot
   2013-04-14 19:02
   Ciekawe są te komentarze o philipsie. Sam mam tv tej firmy (model z zeszłego roku, niedrogi 3807) i jestem pozytywnie zaskoczony. Biorąc pod uwagę cenę (ok 1100 złotych) jestem zadowolony. Toshiba nie jest zła, ale jednak niska cena w porównaniu z philipsem to to nie jest.
  • ~Szycha
   2013-04-15 10:45
   Nie łatwo jest przekonać klienta do kupa samą ceną - trzeba zaoferować mu coś jeszcze w zamian. Fajna cena, ale bez żadnej specjalnej technologii - nie wiem, czy bym się skusił. Sam kupiłem Philipsa z Ambilightem i SmartTv, nie dałem za niego dużych pieniędzy, a sprawuje się bardzo dobrze.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.