UE55H8500  to wygięty telewizor 4K Samsunga. Po wyjęciu z pudełka od razu zwraca uwagę jego design - ekran bez ramek, do tego wygięta, solidna i cienka noga. Gdzie podpiąć kable? Samsung opracował genialny patent ukrywania przewodów. Podpinamy je do specjalnego urządzenia, które potem łączymy jednym kablem z telewizorem. W ten sposób nie ma problemu z ukryciem plątaniny kabli na ścianie.

Testowany model to flagowy telewizor Samsunga. Jak przystało na topowy model, trzeba za niego słono zapłacić. Warto pamiętać, że w zestawie dostajemy jednak nie tylko świetną jakość obrazu i dźwięku. Sprzęt wykorzystuje moduł "evolution kit" - co oznacza, że można będzie dokupić nowy procesor, czy układ graficzny, by usprawnić telewizor, bez konieczności kupowania nowego urządzenia. To sprawia, że nie musimy się bać, że za dwa lata będziemy musieli kupić nowy model.

Czy warto testowany model kupić? Na pewno to nie jest ekran budżetowy, przeznaczony dla każdego. To sprzęt dla ludzi, którzy potrzebują telewizora do oglądania filmów w wysokiej jakości i są w stanie za to zapłacić. Warto jednak pamiętać, że choć jakość 4K jest fantastyczna, to jednak filmów jest jak na razie jak na lekarstwo, a o sygnale UHD z kablówki możemy tylko pomarzyć.