Musk wysłał w kosmos samochód i... przestrzelił. Tesla leci w stronę pasa asteroidów

| Aktualizacja:

Najpotężniejsza na świecie rakieta Falcon Heavy prywatnej amerykańskiej firmy SpaceX pierwszy raz w historii wystartowała z powodzeniem we wtorek z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Samochód, który był ładunkiem Falcona nie wejdzie na orbitę Słońca.

wróć do artykułu
  • ~#
    (2018-02-06 22:20)
    Ktoś z Marsa zamawiał Ubera? :)
  • ~Brawo Elon Musk
    (2018-02-06 23:53)
    Artur C. Clarke i Stanisław Lem piją w niebie szampana!!!!
  • ~Szwarccharakter
    (2018-02-07 18:33)
    Ten kto pisał ten artykuł, a właściwie go tłumaczył, zrobił to niestety źle. Elon Musk tłumaczył wszystko na swojej konferencji prasowej po zakończeniu najbardziej spektakularnej części misji, jakim jest start rakiety nośnej i pozostawienie ładunku na orbicie. Samochód Tesla jest na właściwej orbicie. Musi przejść przez miejsca dla niego niebezpieczne, nie jest jednak niczym chroniony i na pewno nikt niczego nie "przestrzelił". Albo wyjdzie z tego cało, albo nie. To nie jest specjalna wersja Tesli, tylko samochód seryjny, nie przygotowany do przebywania w przestrzeni kosmicznej w niskich temperaturach. Wszystko w nim jest w związku z tym bardzo kruche. Natomiast trzeci człon rakiety nośnej spadł do Oceanu w oczekiwanym momencie, tylko około 100 metrów od platformy lądowniczej na której miał wylądować, z prędkością około 500-600 km/godzinę, powodując olbrzymią fontannę na samej platformie. Jest to widoczne w materiałach wideo dotyczących zdarzenia. Zabrakło paliwa, aby go wyhamować. Koledzy z Dziennika, jakbyście potrzebowali jakiejś pomocy dzwońcie, chętnie pomogę!
  • ~Expolrator
    (2018-02-06 23:51)
    Stasiu Lem byłby dumny!!!!!
  • ~ooo
    (2018-02-06 23:02)
    2020 lot na Marsa, dzięki temu. Thank you Elon.
  • ~ufoludek
    (2018-02-07 03:22)
    A to ci pieron z tego Muska !
  • ~Spacex
    (2018-02-07 05:10)
    To przełomowy lot. Brawo spacex!
  • ~Jak to @ 'nie wejdzie na orbitę Słońca.'???
    (2018-02-07 20:25)
    Przecież on miał zostać umieszczony na orbicie Marsa (lub zbliżonej)!
  • ~Jak to trafnie sformułował Tuwim -
    (2018-02-07 20:48)
    "Jak ciasto biorą gazety w palce / I żują, żują na papkę pulchną, / Aż, papierowym wzdęte zakalcem, / Wypchane głowy grubo im puchną / I znowu mówią, że Ford... że kino... / Że Bóg... że Rosja... radio, sport, wojna... / Warstwami rośnie brednia potworna / I w dżungli zdarzeń widmami płyną. / Głowę rozdartą i coraz cięższą / Ku wieczorowi ślepo zwieszają..." - i zasypiają z twarzą wtuloną w kotlet schabowy panierowany...
  • ~Cthulhu
    (2018-02-07 14:07)
    Najpotężniejsza??? Autor jest za młody by pamiętać "Saturn" V?
  • ~A ja bym sugerował wszystkim zainteresowanym
    (2018-02-07 20:20)
    żeby - zanim wytracą wszystkie dostępne środki techniczne i materialne na bezsensowne "kolonizowanie" przestrzeni kosmicznej i zasiedlanie Marsa - przeznaczyli ten potencjał na rozwiązanie kilku przynajmniej (spośród milionów) problemów na Ziemi!
  • ~Przestrzeń powietrzna i wody terytorialne!
    (2018-02-07 20:40)
    @@ "... w zeszłym roku Musk mówił, że bardzo podoba mu się pomysł "samochodu dryfującego w nieskończoność w przestrzeni powietrznej, który być może za miliony lat zostanie odkryty przez rasę pozaziemską". - Wygląda na to, że w tych nieziemskich przestworzach autorowi zabrakło powietrza i doznał silnego niedotlenienia mózgu!
  • ~maluch 126P z Suwalk tez lubi podrozowac,
    (2018-02-07 17:21)
    America and Polonia First.
  • ~Booster 3
    (2018-02-07 04:29)
    Trzeci booster z powodu braku paliwa wpadł do oceanu z prędkościa 500 km/godz. Obecnie samochód przechodzi przez obszar szczególnie silnego promieniowania, gdzie potencjalnie może ulec zniszczenuu.
  • ~Ford
    (2018-02-07 22:39)
    Marnuje tylko kase a tesla to droGA tandeta
  • ~pietrek
    (2018-02-07 17:23)
    brawo !
  • ~Druzgotor
    (2018-02-06 23:59)
    A rusek przewiózł na platformach rakiety do Królewca - jak Egipcjanie piramidy.... Nadprodukcję ropy trzeba przepalić.. Hahaha.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-02-07 11:59)
    Gdzie ekoldzy na zasmiecanie przestrzeni kosmicznej, grawitacja Ziemi i tak sciagnie ten samochod, bedzie sie palil w atomosferze... tyle energi poszlo w gwizdek - mogli wyniesc cos uzytecznego a nie zlom kosmiczny ktory bedzie zagrozeniem dla kolejnych rakiet.
  • ~kleks
    (2018-02-08 09:19)
    Wysyłanie śmieci w kosmos jak się ma do globalnego ocieplenia, ekologii. Taka rakieta zużywa wiele ton paliwa, zanieczyszcza górne warstwy atmosfery tysiącami m3 szkodliwych gazów. Niszczy powłokę ochronna ziemi. Gdzie są ekolodzy.
  • ~Wert
    (2018-02-07 18:21)
    Jaka Piekna Katastrofa

Może zainteresować Cię też: