Samsung zaczął od poprawy tego, co w modelach z ubiegłego roku wyglądało najgorzej - o ile nasycenie kolorów w jasnym świetle dnia było rewelacyjne - o tyle poziom czerni odbiegał od spotykanego w topowych ekranach konkurencji. Dlatego też koreańska firma tym razem zapewnia, że nowy sposób podświetlenia ekranu sprawi, że czarne będzie wreszcie czarnym. Czy to się udało? Sprawdzimy w testach.

Co jeszcze zmieniono? Przede wszystkim ulepszono design telewizorów. Z widoku znika bowiem kabel zasilania. Przewód, razem z kablami sygnałowymi podepniemy za to do specjalnego modułu, który potem łączy się jednym cienkim i prawie niezauważalnym przewodem z telewizorem. Od teraz nie będzie więc już problemu, by ekran powiesić na ścianie i nie szukać dziwnych sposobów na ukrycie kabla zasilającego.

Nowe QLED-y wykorzystują też rewelacyjny patent z ubiegłorocznego luksusowego modelu The Frame. Ekran prosi nas bowiem najpierw o zrobienie zdjęcia ściany, na której będzie wisiał. Potem wykorzystuje zaś to zdjęcie, by stworzyć iluzję przejrzystości, którą widzimy, gdy telewizor przejdzie w stan czuwania. Można albo taką iluzję zostawić, albo też umożliwić telewizorowiwyświetlanie informacji o pogodzie, najnowszych informacjach z portali internetowych czy galerii zdjęć

Nowe modele ułatwią też zarządzaniem wszystkimi funkcjami smart różnych urządzeń Internetu Rzeczy. Można więc będzie kontrolować za jego pomocą jasność żarówek, zamki elektroniczne, klimatyzację, kuchenkę, czy inny sprzęt AGD.