"Na razie zegarek potrafi tylko odbierać informacje o połączeniach, czy mailach" - tłumaczy dziennikowi.pl Raj Gawera z brytyjskiej firmy CSR, obecnej na World Mobile Congress w Barcelonie. Jak to działa? Specjalny model casio łączy się z telefonem przesz bluetooth. Firma CSR specjalnie wybrała ten model - bo to prosty, elektroniczny zegarek z czarnobiałą tarczą. Na jego wyświetlacz trafia tylko tekst, więc bateria nie straci szybko mocy. To użyteczne urządzenie dla zabieganych biznesmenów, którzy czekają na maile, czy telefony, a nie chcą chodzić z komórką w ręku.

Ale to nie koniec funkcjonalności sprzętu - wkrótce zegarki będą także odbierać informacje z Twittera, Facebooka, czy innych portali społecznościowych. Firma CSR prowadzi teraz negocjacje z producentami komórek, by do swych urządzeń montowali najnowszą wersję technologii bluetooth, więc wkrótce każda nowa komórka powinna wykorzystywać te funkcje. Raj Gawera nie wyklucza też, że podobne możliwości dostaną wkrótce użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym innym niż Android. 

Innymi rozwiązaniami nad którymi pracują brytyjscy projektanci to także słuchawki stereo z bluetooth dla tabletów, czy też specjalna wersja oprogramowania GPS. Do zwykłych map dołączy ona informacje reklamowe. Przejeżdżając więc włuż ulicy dostaniemy na samochodową nawigację komunikaty o tym jakie sklepy, czy punkty usługowe mijamy.