To może być strzał w stopę giganta z Redmond. Koncern zdecydował, ze telefonów z systemem Windows Phone 7.8 nie da się zaktualizować do Windows Phone 8. To oznacza, że wszyscy, którzy oso dali się namówić na nowe Nokie, będą bardzo rozczarowani - by uzyskać dostęp do nowych pomysłów Microsoft, będą musieli przesiąść się nowy smartfon. W ramach pocieszenia dostaną za to kolejną aktualizację swych komórek - do Windows Phone 7.8. Microsoft tłumaczy, że migracja jest niemożliwa, bo system ma inne wymagania techniczne. 

Co za to czeka tych, którzy wybiorą Windows 8? Przede wszystkim nowe komórki z lepszym ekranem, kartą SD i wielordzeniowymi procesorami. Do tego będzie też prostsze pisanie aplikacji - wystarczy kilka dodatkowych linijek kodu, by program dało się uruchomić na Windows 8 na tabletach, czy desktopach.

Sam system czekają zmiany - wreszcie będzie można samemu ułożyć sobie kafelki z elementami systemu na ekranie, dowolnie dopasowując ich rozmiar i położenie. Do tego dostaniemy mapy offline, a także możemy liczyć na bardziej zaawansowane aplikacje niż do tej pory. 

Czy jednak system przekona do siebie fanów? Zobaczymy jesienią, gdy Windows Phone 8 będzie miał swą oficjalną premierę.