Camera Zoom FX to jeden z najbardziej popularnych programów dostępnych w Google Play. Nie dość, że pozwala na kontrolowanie czułości, czasu naświetlania, kotnrastu, czy jasności zdjęcia, to jeszcze ma wbudowany edytor zdjęć. Do tego można zmienić ustawienia sprzętowe - przypisać dodatkowy przycisk do uruchamiania aparatu, czy też ustawić zwolnienie migawki głosem. Oczywiście umożliwia też wrzucenie fotografii na portale społecznościowe. 

Retro camera pozwala zamienić nowoczesny aparat w urządzenie znane z zamierzchłych czasów. Aplikacja ta pozwala zrobić jedne z najlepszych czarno-białych zdjęć, jakie można zrobić przy użyciu komórki. 

Instagram to jedna z najbardziej popularnych aplikacji do robienia zdjęć. Fotografie z nałożonymi filtrami biją rekordy popularności na portalach społecznościowych.

Fast Burst Camera przydaje się, gdy chcemy robić zdjęcia sportowe, czy też szybko poruszających się zwierząt i ludzi. Twórcy chwalą się, że ich program, wykorzystując aparaty najnowocześniejszych smartfonów robią zdjęcia w tempie 30 klatek na sekund.

Cymera to najlepsza aplikacja do robienia zdjęć twarzy. Owszem, potrafi robić całkiem dobre zdjęcia krajobrazów, czy innych rzeczy, ale nic nie potrafi jej dorównać, gdy chcemy sfotografować twarz człowieka - ma ciekawy zestaw filtrów i efektów, które możemy nałożyć po zrobieniu fotografii.