Na polskim rynku pojawił się nowy telefon LG Electronics – LG GD510 – małe, lekkie urządzenie, które wyposażone zostało w niezbędne dla współczesnego użytkownika funkcje, takie jak aparat fotograficzny czy bezpośredni dostęp do portali społecznościowych. Ponadto, energooszczędna ładowarka, dodatkowy panel słoneczny oraz materiały, z jakich został wykonany, czynią z niego rozwiązanie idealne dla osób, które chcą świadomie dbać o środowisko.

Reklama

LG GD510 ma wyjątkowo niewielkie rozmiary - 97.8x49.5x11.2mm i waży jedynie 87g. Mimo to, 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240x400p (QWGA) pozwala bez przeszkód poruszać się po intuicyjnym menu, co istotnie ułatwia dostęp do stron internetowych. Dzięki dodatkowym aplikacjom, istnieje też możliwość społecznej interakcji na Facebooku oraz czytania i umieszczania wpisów bezpośrednio na Twitterze.

Telefon ma wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3MP, odtwarzacz plików muzycznych, w tym MP3, AAC, AAC+, WMA, RA, ale także w odbiornik radio FM. LG GD510 wyświetla także pliki wideo w formacie MPEG4 (WQVGA) oraz nagrywa w formacie MPG4 (QVGA). Do przechowywania niezbędnych informacji, kontaktów, zdjęć, muzyki, czy filmów, posiadacze tego telefonu będą mogli wykorzystać karty pamięci SD o pojemności do 8 GB.

Telefon LG GD510 jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym - decyduje o tym kilka ważnych względów. Po pierwsze materiały, z jakich został wykonany, są całkowicie pozbawione polichlorku winylu (PCW) i substancji halogenowanych. Po drugie, umożliwiono podłączenie do telefonu dodatkowego panelu słonecznego, co pozwala doładować baterię czystą energią ze słońca. Dostępne w menu funkcje Eco-tree i Eco-calculator wyświetlają użytkownikom informacje o tym, o ile zmniejszyli oni emisję dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki wykorzystaniu energii słonecznej.

Projektanci zadbali także o to, by w trosce o środowisko naturalne, a także w celu kształtowania i wspierania dobrych przyzwyczajeń, telefon sygnalizował koniec ładowania baterii podłączonej do energooszczędnej ładowarki. Nawet opakowanie telefonu wykonano z przyjaznego środowisku papieru makulaturowego, na który naniesiono nadruk z wykorzystaniem atramentu sojowego. Telefon LG GD510 oczywiście spełnia rygorystyczne wymogi dyrektywy RoHS Unii Europejskiej.

Panel słoneczny to rozwiązanie, dzięki któremu brak dostępu do źródła prądu nie jest przeszkodą w komunikacji – funkcja szczególnie przydatna w czasie wakacyjnych eskapad. Aby wykonać 3 minutową rozmowę, potrzebujemy jedynie 11 minut ładowania. Telefon ma kosztować zaledwie 500 złotych.