Efekty specjalne w każdym z filmów nominowanych w tym roku do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii Visual Effects zostały stworzone z użyciem profesjonalnych rozwiązań graficznych NVIDIA® Quadro®.

Reklama

Wszystkie nominowane filmy — „Avatar”, „District 9” oraz „Star Trek” —pokazują historie z gatunku fantasy/science- fiction i osadzone są w światach całkowicie wygenerowanych komputerowo o poziomie złożoności i realizmu niespotykanemu dotąd w kinematografii. Zwycięzca zostanie wyłoniony 7-go marca podczas 82-giej ceremonii wręczania nagród Akademii Filmowej, która odbędzie się w Kodak Theatre, w stanie Kalifornia.

Firma Weta Digital , z siedzibą w nowozelandzkim mieście Wellington, była głównym dostawcą efektów graficznych przy produkcji filmu „Avatar”. Weta Digital jest stałym klientem firmy NVIDIA, a w procesie tworzenia efektów graficznych (VFX) firma stosuje zarówno profesjonalne rozwiązania graficzne Quadro, jak i wysokowydajne systemy obliczeniowe Tesla®.

Firma Industrial Light & Magic z San Francisco wyprodukowała 850 z 1000 ujęć najnowszego filmu sagi „Star Trek”, a także była odpowiedzialna za tworzenie efektów graficznych w sześciu z dziesięciu poprzednich filmów z tej serii. Efekty opracowane przez firmę ILM zawierały eksplozje niszczonych planet, wygląd statku kosmicznego Enterprise i wielu postaci istot obcych występujących w filmie oraz szereg cyfrowych kadrów składajacych się na tło filmu.