Zastosowanie nowej technologii LG FULL LED Slim z funkcją Spot Control, pozwalającą kontrolować miejscowe przyciemnianie niezależnych segmentów matrycy, gwarantuje głębię i wierne odwzorowywanie kolorów. LG LE8500 wyświetla obraz o rozdzielczości Full HD 1080p i kontraście dynamicznym 9 000 000:1, wykorzystuje również technologię TruMotion 200Hz, co sprawia, że nawet podczas dynamicznych scen akcji obraz jest ostry, wyraźny i pozbawiony efektu smużenia. Funkcja Kreator Obrazu II umożliwia ponadto intuicyjną kalibrację obrazu, dostosowującą go do indywidualnych potrzeb każdego widza. Może on ustawić obraz na bardziej emocjonalny – ciepły, zimny lub o bardziej dynamicznym kontraście.

Reklama

Posiadacze LG LE8500 mogą też na zawsze zapomnieć o plątaninie kabli wokół telewizora. Bezprzewodowe połączenie z LG media box, do którego podłączone są wszystkie odtwarzacze, zestaw kina domowego i inne urządzenia peryferyjne, pozwoli bezstratnie przesyłać sygnał Full HD do telewizora podłączonego jedynie do zasilania. Co więcej, obsługa Bluetooth, łącze DLNA i 2 porty USB 2.0, jak również 4 HDMI, umożliwią połączenie z dodatkowymi nośnikami czy źródłami danych i wygodne korzystanie z całej domowej biblioteki multimedialnej. LG LE8500 odtworzy pliki w formatach DivX HD (mkv), mp3 oraz JPG.

Wbudowany Inteligentny Czujnik automatycznie dostosowuje i optymalizuje kontrast i jasność obrazu, a także balans bieli i ustawienia koloru w zależności od natężenia i barwy światła w pomieszczeniu. Zastosowanie Inteligentnego Systemu Oszczędzania Energii w połączeniu podświetleniem matrycy diodami LED przyczyni się również do redukcji poziomu zużycia energii. Telewizory LG LE8500 będą dostępne na polskim rynku w rozmiarach 42, 47 i 55-cali.

Matryca telewizorów LG LE7500 podświetlana jest krawędziowo i obszarowo diodami LED, co w połączeniu z funkcją Spot Control, pozwalającą kontrolować jasność obrazu, pozwoliło uzyskać intensywne i bardziej rzeczywiste kolory, a w szczególności głęboką czerń.

Rozdzielczość Full HD 1080p, kontrast 5 000 000:1 i technologia TruMotion 100Hz sprawiają, że obraz jest ostry, wyraźny i pozbawiony efektu smużenia. Funkcja Kreator Obrazu umożliwia intuicyjną, siedmioetapową kalibrację obrazu, dostosowującą go do indywidualnych wymagań każdego widza bez konieczności szukania pomocy u ekspertów.

Telewizory linii LG LE7500 wyglądają jak jednolita, gładka tafla szkła, niemal pozbawiona ramki otaczającej ekran. 2 głośniki o mocy 10W każdy zostały tak umieszczone w smukłej obudowie, by były niewidoczne dla użytkownika. Najwyższą jakość dźwięku zapewnią funkcje Infinite Sound oraz Czysty Głos II, oferujące 12 poziomów ustawień audio. Tak jak w przypadku LE8500, także ten model pozwala korzystać z internetu, czy bezprzewodowego podłączenia kina domowego.

Na liście nowych telewizorów jest też plazma, czyli PK950. Zastosowanie filtra TruBlack oraz funkcja THX Bright Room gwarantują najwyższą jakość kolorów i głęboką czerń. Dzięki zastosowaniu stylistyki BORDERLESS™ telewizor LG PK950 wygląda jak jednolita tafla szkła w smukłej obudowie i z bardzo wąską ramką wokół ekranu.

On także oferuje korzystanie z internetu bez komputera, czy też połączenie z LG MediaBox. Do tego, ten model radzi sobie z największą wadą plazm - prądożernością. Telewizor wyposażono więc w inteligentny system zarządzania energią, a także użyto LED, do podświetlenia matrycy.