Posiadacze smartfonów z systemem operacyjnym Android (wersje systemu od 1.5 do 2.1) mogą już korzystać z aplikacji MobileNavigator oferowanej przez firmę NAVIGON. To onboard’owe rozwiązanie, w którym cała aplikacja i mapy znajdują się w pamięci urządzenia, zapewnia użytkownikom niezawodną nawigację w każdym miejscu i bez dodatkowych opłat za transmisję danych.

Reklama

MoblieNavigator ma takie funkcje jak Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań (Reality View Pro), automatyczny tryb dzienny i nocny, Asystenta Pasa Ruchu (Lane Assistant) i Asystenta Prędkości (Speed Assistant). Oprogramowanie umożliwia także dostęp do kontaktów umieszczonych w książce telefonicznej, dzięki czemu możemy bezpośrednio nawigować do naszych znajomych lub rodziny (pod warunkiem, że do kontaktu dołączone są dane adresowe).

MobileNavigator’a można kupić w sklepie Android Marketplace. Każdy kto zdecyduje się zakupić aplikację do 2 maja zapłaci za regionalną wersję równowartość 49,95 euro (w tym mapa Polski), a wersję europejską za 74,95 euro. Po tym okresie wyżej wymienione wersje będzie można nabyć odpowiednio za 59,95 i 89,95 Euro.