Inne
Reklama

Panasonic VIERA TX-P50VT20 powstał specjalnie z myślą o wyświetlaniu obrazu 3D. Zastosowanie technologii plazmowej pozwoliło na odtwarzanie obrazu trójwymiarowego w najlepszej jakości. Technologia NeoPDP opracowana przez Panasonic zapewnia najlepsze osiągi takich parametrów wyświetlania obrazu jak częstotliwość odświeżania (600 Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 msek), które mają znaczenie przy odtwarzaniu obrazów w trzech wymiarach.

Technologia Full HD 3D potrzebuje panelu, który będzie w stanie odświeżyć obraz dwa razy szybciej, niż w przypadku regularnej jakości Full HD. Z tego powodu seria telewizorów Panasonic VT20 została wyposażona w systemy High-Speed 3D Drive oraz odświeżanie subpolowe 600 Hz, których współpraca zapewnia skrócenie czasu osiągania szczytowej jasności panelu i pozwala na produkcję naturalnych, intensywnych, jasnych i ostre obrazów 3D.

Kolejnym rozwiązaniem, które usprawnia wyświetlanie obrazu w trzech wymiarach jest technologia Crosstalk Resolution. Dzięki zastosowaniu nowo opracowanego filtra gazu i luminoforu, efekt poświaty został zredukowany o jedną trzecią, Pozwala to na oglądanie wyjątkowo ostrych obrazów 3D bez rozmycia.

Inne

Do każdego odbiornika TX-P50VT20 użytkownicy dostają dwie pary specjalnych okularów migawkowych. Pozwalają one w pełni rozkoszować się trójwymiarowymi seansami w najwyższej jakości, bez efektu rozmycia obrazu, który charakteryzował poprzednie technologie. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość.

Panasonic VIERA TX-P50VT20 będzie dostępny w Polsce od początku maja w cenie sugerowanej brutto 9999 PLN.

Czytaj dalejOdtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BDT300 jest naturalnym uzupełnieniem trójwymiarowego zestawu kina domowego Panasonic. Urządzenie pozwala na wyświetlanie filmów 3D za pośrednictwem telewizora serii VT20 oraz aktywnych okularów. Trójwymiarowy zestaw kina domowego od Panasonic zapewni przyszłym użytkownikom unikalne wrażenia podczas domowych seansów. Odtwarzacz zapewnia możliwość wyświetlania filmów 3D w jakości Full HD z nośników Blu-ray oraz filmów 2D z nośników DVD i Blu-Ray. Urządzenie posiada również certyfikat DiVX Plus HD, który pozwala na odtwarzanie plików w coraz popularniejszym formacie MKV.

Poza możliwością odtwarzanie trójwymiarowych materiałów, odtwarzacz DMP-BDT300 posiada szereg rozwiązań, które zwiększają jego użyteczność. Został on m.in. wyposażony w moduł Wi-Fi (a,g,b oraz n), który zapewnia bezprzewodowy dostęp do funkcji VIERA CAST. Pozwala ona na przeglądanie treści najpopularniejszych serwisów internetowych, jak You Tube, Picassa, Eurosport czy serwisów pogodowych bezpośrednio na ekranie telewizora. DMP-BDT-300 posiada również moduł DLNA, który zapewnia bezprzewodową łączność z kompatybilnymi komputerami osobistymi. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą odtwarzać materiały multimedialne, zgromadzone w pamięci domowego PC.

Za projekcję filmów w najwyższej jakości odpowiada szereg rozwiązań, w modelu DMP-BTD300 odpowiada innowacyjny procesor obrazu PHL Reference Chroma Procesor Plus. Opracowany we współpracy z Panasonic Hollywood Laboratory układ scalony używa zaawansowanej technologii przetwarzania obrazów, dzięki czemu dostarcza czystych, tętniących życiem kolorów, które wiernie odwzorowują każdy szczegół filmu.

Odtwarzacz Blu-ray DMP-BDT300 wyposażono również nowo-opracowany tryb szybkiego startu, który znacząco skraca czas uruchamiania z 22 sek. do poniżej 7 sek., zapewniając szybkie ładowanie się filmów. DMP-BDT300 będzie dostępny na rynku od początku maja w sugerowanej cenie detalicznej 2099 PLN.