HP Mini to idealny netbook dla nowoczesnej kobiety, łączący w sobie motywy z dwóch światów - mody i technologii. Podczas projektowania obudowy urządzenia Vivienne Tam inspirowała się chińską historią miłosną "Butterfly Lovers". Znalazły się tu również motywy znane z wiosennej kolekcji jej domu mody. Efektem jest komputer, od którego trudno oderwać wzrok... I nie chodzi tu tylko o obudowę - motywy zaprojektowane przez Tam pojawiają się również w systemie operacyjnym - np. menu Start z wizerunkiem motyla, dopasowane tapety oraz niestandardowe ikony. Dodajmy, że główny motyw dekoracyjny zintegrowano bezpośrednio z pokrywą komputera za pomocą technologii HP Imprint, która sprawia, że jest on w pełni odporny na ścieranie.

Reklama

Ale przecież piękna obudowa to zdecydowanie za mało, by zadowolić użytkowniczkę nowoczesnego komputera - dlatego też inżynierowie HP zaprojektowali swój najnowszy produkt tak, był przy możliwe niewielkiej wadze i gabarytach uzyskać jak największą wydajność. Komputer jest naprawdę mały i z powodzeniem zmieści się do damskiej torebki (waży 1,2 kg), a swoimi osiągami zadziwi wiele osób. Zastosowano w nim wydajny procesor Intel Atom 1,83 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, kartę graficzną Intel GMA 3150 oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Ekran o przekątnej 10,1" i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli jest podświetlony diodami LED, dzięki czemu wyświetlany obraz jest świetnej jakości. Zastosowany w urządzeniu akumulator wystarcza na ok. 5,5 godziny nieprzerwanej pracy.

Oprócz systemu operacyjnego Windows 7 w wersji Home Premium,znajdziemy tu także oprogramowanie HP QuickWeb , dzięki któremu w kilka sekund od uruchomienia komputera możemy wysyłać wiadomości do serwisów Facebook i Twitter, słuchać muzyki, przeglądać Internet, planować spotkania, wysyłać i odbierać pocztę elektroniczną lub rozpoczynać czat. Panie docenią też pomysł na wykorzystanie wbudowanej kamery internetowej - w razie potrzeby jednym przyciskiem możemy zmienić ją w lustro.