Podczas odbywającego się w Cannes spotkania, AMD (NYSE: AMD) zapowiedziało nowe wersje platform, działających w oparciu o technologię VISION, dedykowanych desktopom i notebookom. Nowe rozwiązania, które znajdą się w sprzedaży tuż przed najgorętszym okresem zakupowym w roku, łączą energooszczędność oraz wysoką jakość grafiki. Do tego będą one dostępne w bardzo konkurencyjnych cenach.

Reklama

Wprowadzona w październiku 2009 technologia VISION firmy AMD w znacznym stopniu upraszcza proces doboru odpowiedniego komputera. Koncentruje się na konkretnych zastosowaniach i funkcjonalnościach, a nie trudnej do zrozumienia specyfikacji technicznej. VISION jest również gwarancją najwyższej jakości grafiki oferowanej przez komputery wyposażone w rozwiązanie AMD. A te coraz częściej pełnią w naszych domach rolę domowego centrum rozrywki. Służą do: dzielenia się zdjęciami, muzyką i plikami wideo, oglądania telewizji i filmów oraz grania w gry komputerowe.

Platformy AMD 2010 dedykowane mainstreamowym i ultracienkim notebookom

W 2009 r. 96 milionów ludzi na całym świecie kupiło komputer, którego głównym zastosowaniem była czysta rozrywka.[iv] Najnowsza platforma dedykowana mainstreamowym notebookom pozwala cieszyć się najwyższą jakością filmów, muzyki i gier, szybkim dostępem do serwisów społecznościowych oraz łatwą edycją plików wideo i zdjęć. Najnowsza platforma dla ultracienkich notebooków oferuje dostęp do pełnego wachlarza funkcji komputera zamkniętych w małym i lekkim notebooku. Gwarantuje przy tym długą żywotność baterii. Poniżej kilka korzyści płynących z korzystania z platform AMD:

- Podczas testów z HQV 2.0, system oparty na VISION ze zintegrowaną grafiką AMD osiągnął wynik odtwarzania wideo prawie dwukrotnie przewyższający porównywalny system działający w oparciu o rozwiązania Intel. Co więcej, system oparty na VISION z dyskretną kartą graficzną AMD zdobył 50% wyższe wyniki, niż porównywalny system Intela z dyskretną kartą graficzną Nvidia.

- Platformy AMD zapewniają od 8 do 20% szybszy proces podnoszenia jakości zdjęć przy wykorzystaniu oprogramowania Adobe Photoshop Elements 8.

- W zestawieniu z mainstreamowymi notebookami o porównywalnych parametrach, notebooki działające w oparciu o najnowsze platformy AMD zapewniają szybszą konwersję plików DVD do formatów kompatybilnych z przenośnymi konsolami. Cały proces skraca się nawet o 37 procent.

- Nawet do 80 procent lepsza wydajności w grze Call of Duty® 4: Modern Warfare™, w porównaniu do porównywalnego konkurencyjnego mainstreamowego systemu.

Nowa platforma dedykowana desktopom

Nowe platformy AMD, skierowane do mainstreamowych oraz zaawansowanych użytkowników desktopów, łączą wydajność i ograniczają konieczność ponoszenia dodatkowych wydatków. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii graficznych zapewniają najwyższą jakość cyfrowej rozrywki, zarówno w formacie HD jak i 3D oraz udostępniają wielordzeniową wydajność umożliwiającą płynną pracę w wielozadaniowym środowisku. W skład najnowszej platformy AMD wejdzie m.in. sześciordzeniowy procesor AMD Phenom™ II X6. Poniżej kilka korzyści płynących z korzystania z platform AMD:

- Dzielenie się filmami ze znajomymi jest o 30 procent szybsze niż podczas korzystania z komputerów działających w oparciu o rozwiązania o porównywalnych parametrach dostarczane przez konkurencyjnych producentów.

- 40 procent szybsze – w porównaniu z osobistymi desktopami działającymi w oparciu

o komponenty konkurencyjnych producentów – zarządzanie zbiorami cyfrowych plików dzięki zastosowaniu technologii „rozpoznawania twarzy” podczas indeksowania zdjęć.

- Możliwość zbudowania kompletnego systemu wyposażonego w procesor

AMD Phenom™ II X6 oraz wszystkie niezbędne elementy w tym monitor, w cenie niższej niż w cena sześciordzeniowego procesora wyprodukowanego przez naszego konkurenta. Notebooki działające w oparciu o technologię VISION firmy AMD znajdą się w ofercie takich producentów oraz integratorów systemów, jak: Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, Toshiba i MSI.

Reklama