Konkretnej daty i ceny i planu taryfowego jeszcze nie znamy. Jak tylko coś się pojawi, doniesiemy. Wiadomo jedynie, że w tym roku oraz że dotrze pod strzechy w Austrii, Belgii, Dominikany, Egiptu, Jordanu, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii i Polski właśnie. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na nasz kraj Orange iPhone ma wyłączność.

Jak potwierdza rzecznik grupy TP, Wojciech Jabczyński, umowa zobowiązuje Orange Polska do stworzenia oferty sprzedaży i przekazania jej Apple do końca roku. Chcą, oczywiście, "zrobić to wcześniej". Telefon pozycjonowany będzie tak jak w innych sieciach w Europie, czyli marka premium.

Ceny jescze nie ustalono, ale niska nie będzie. W niemieckim T-Mobile 8GB iPhone wystartował z poziomu 399 euro z dwuletnim kontraktem. Dziś, po 8 miesiącach i średnio zachwycających wynikach sprzedaży, cena tego modelu spadła do 99 euro. Model 16 GB kosztuje 499 euro.

Cenę ścięto w oczekiwaniu na wejście do sprzedaży w USA i Europie modelu z 3G. O ile Orange będzie się lenił, to może i Polska załapie się na poprawiony model. Na razie TP milczy o modelach, "bo oferta marketingowa jeszcze nie istnieje".

Jak twierdzi rzecznik Jabczyński, nie oczekują sprzedaży "na poziomie nawet kilkuset tysięcy". 3G na pewno poprawiłoby wyniki.

Aha, zdjęcie z otwarcia artykułu jest naturalnie żartem.

Reklama