Pokazana na tegorocznych targach IFA chłodziarko-zamrażarka to, według producenta, unikalne połączenie elektronicznej rozrywki z nowoczesną lodówką. Gorenje otwiera nią nowy wymiar życia, rozrywki, gotowania i pracy w kuchni. A my myśleliśmy, że można nią uchronić jedzenie od zepsucia się w cieple...

Druga, warta uwagi i pokazana na IFA, lodówka zachowuje się jak dobry farmer i prowadzi regularne opryski. Dokładnie tak. R-Y6000 od Hitachi nie walczy ze stonką. Ta lodówka spryskuje naszą żywność witaminami. Cytujemy za mądrzejszymi od nas, z pisma "Żyjmy dłużej" (nr.1, rok 2000):

Zazwyczaj organizm sam wytwarza mechanizmy obronne nazywane antyoksydacyjnymi. Gdy istnieje równowaga między procesami nadtleniania (czyli oksydacji) a antyoksydacyjnymi (czyli ochrony), organizm funkcjonuje prawidłowo. Gdy ta równowaga zostaje naruszona, powstają choroby.

Przed nadmierną ilością wolnych rodników możemy się bronić, unikając zanieczyszczeń powietrza, (...) spożywając produkty zawierające tzw. antyoksydanty oraz uzupełniając żywność preparatami, które unieszkodliwiają działanie wolnych rodników w organizmie. Na przykład do najsilniejszych antyoksydantów należą witaminy A (retinol) i E (tokoferol).

Uzbrojeni w tę cenną wiedzę, jesteśmy pod wrażeniem poziomu zainteresowania Hitachi zdrowiem klienta człowieka.