To najnowsza wersja sprzętu budowanego na zasadzie wszystko w jednym i piękny powrót do źródeł, czyli komputerów takich jak Atari czy ZX Spectrum. Tak jak w tamtych maszynach, tak i tu wszystko ukryto w klawiaturze.

Reklama

Dokładne dane na temat sprzętu można znaleźć na stronie producenta, firmy Cybernet . Pod klawiaturą znajdziemy procesor Intel® Core™ 2 Quad i nagrywarkę dwuwarstwowych płyt DVD. Pamięć można rozbudować do 4 GB (dwa gniazda DDR2). Do dyspozycji dostaniemy też cztery porty USB i gniazdo DVI. Nie ma portu firewire, ale za to jest... wyjście na zewnętrzną klawiaturę (co wydaje się nie mieć sensu).

Internauci już mnożą pytania. Czy podczas wypalania płyty będzie można bębnić w klawiaturę? Albo co z wymianą zestawu klawiszy - obok myszki najczęściej psującej się części?

Czy ten pomysł się przyjmie? Pewnie niejeden z Was zalał już klawiaturę kawą lub herbatą. Wielkiej tragedii nie było, bo klawiatura kosztuje teraz 50 złotych. Ale co by było, gdyby krył się pod nią procesor i cała reszta warta ponad 650 dolarów, czyli ponad 1300 złotych?