UKE chciał wybrać jej operatora już w czerwcu, ale opóźniło się to m.in. z powodu rozmów prowadzonych z państwami graniczącymi z Polską oraz z Duńczykami i Szwedami. Dokumentacja musi jeszcze przejść przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, w przyszłym tygodniu powinna być zatwierdzona. KRRiT może jeszcze do niej zgłosić swoje uwagi.

Reklama

Prezes dodała, że UKE w ubiegłym tygodniu ustalił też z KRRiT zakres kontroli programowej przyszłego operatora. Urząd Komunikacji Elektronicznej czeka jeszcze na stanowisko Rosji w sprawie częstotliwości, które będą pokrywały obwód kaliningradzki.

Szefowa UKE postanowiła przeznaczyć dla telewizji mobilnej 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta- gospodarze piłkarskich Mistrzostw Europy Euro 2012 otrzymały po dwa kanały.

Wstępne zainteresowanie udziałem w konkursie na telewizję mobilną zadeklarowało konsorcjum czterech operatorów telefonii komórkowej Centertel, Polkomtel, PTC i P4. W przetargu może wystartować także Polski Operator Telewizyjny, spółka TVN-u i Polsatu. Nie wykluczył tego również Cyfrowy Polsat.