Konkurencja potrafi zmusić nawet Microsoft do wielkich obniżek cen. Koncern zdecydował się sprzedawać dużo taniej swoją konsolę - Xboxa 360, po to, by wreszcie pokonać konsolowy hit - Nintendo Wii. I tak podstawowa wersja ma kosztować zaledwie 199 dolarów, czyli 460 złotych.
Obniżki cen dotyczą nie tylko najtańszej wersji. Najmocniejsza wersja, Elite, ze 120-gigabajtowym dyskiem twardym, ma kosztować zaledwie 400 dolarów - ok. 928 złotych. Według Microsoftu, te obniżki mają sprawić, że ludzie najchętniej sięgną po ich konsole.
Niestety, obniżka na razie dotyczy konsol w Stanach. Koncern nie chce zdradzić, czy my też będziemy mogli kupić tańsze urządzenia. Przypomnijmy, najlepsza wersja Xboxa kosztuje u nas ok. 1400 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Andrzej Mężyński
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.
Zobacz
|