Inne
Reklama

Router Linksys Dual-N Band umożliwia jednoczesną pracę na dwóch różnych pasmach: 5GHz oraz 2.4GHz. To tak, jakbyśmy posiadali dwa routery N w jednym urządzeniu. Router WRT610N współpracuje z dowolnym połączeniem DSL lub kablowym szerokopasmowym. Dzięki temu zapewnia niezakłócony i szybki odbiór materiałów wideo i muzyki w całym domu. WRT610N nie jest wyposażony w kabel ani modem DSL.

Sieci symultaniczne – o co w tym chodzi?

Użytkownicy routera Linksys Dual-N Band mogą jednocześnie wykorzystywać pełne możliwości dwóch różnych pasm: 2.4GHz oraz mniej obciążonego 5GHz. Pasmo 5GHz oferuje siedem razy więcej niezależnych kanałów bezprzewodowych, zapewniających niezakłócony transfer danych. Jest zatem idealnym rozwiązaniem do przesyłania dużych plików filmowych czy muzycznych. Natomiast pasmo 2.4GHz umożliwia łączność starszym urządzeniom sieciowym, jak: print serwery, kamery czy notebooki i komputery PC. W przeciwieństwie do innych rozwiązań tego typu, router WRT610N gwarantujemaksymalną prędkość przesyłu jednocześnie na obu częstotliwościach*.

“Warto zauważyć, że na rynku znajdziemy urządzenia opisywane jako dwupasmowe, które jednak umożliwiają jednoczesny dostęp tylko do jednego pasma. Kiedy chcemy używać obu częstotliwości, spada prędkości transmisji” - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.“ Linksys WRT610N to tzw. router Dual-N, czyli obsługuje jednocześnie dwa pasma radiowe. Przewidujemy, że klienci stopniowo przechodzić będą wyłącznie na częstotliwość 5GHz. Główną zaletą nowego urządzenia jest zatem dostęp do pełnych możliwości obu pasm.”

Technologia Media Optimized Networking

Linksys przedstawia Media Optimized Networking - specjalną technologię przesyłu danych w sieci, która zapewnia bezproblemowy odbiór multimediów. Wydajność sieci jest ustawiona tak, aby zapewniać priorytet plikom wideo wysokiej rozdzielczości (np. high definition) bez konieczności ręcznej konfiguracji. Użytkownik może też dostosować sieć do własnych potrzeb, dając pierwszeństwo np. takim urządzeniom, jak konsole do gry.

Prosta instalacja

Oprogramowanie instalacyjne LELA (Linksys EasyLink Advisor) stworzono z myślą o osobach, które na co dzień nie mają styczności z budową sieci. Przeznaczone jest dla osób korzystających zarówno z komputerów PC, jak i Mac. Program ten krok po kroku, przyjaznym językiem, przeprowadza przez instalację routera, a następnie pozostałych urządzeń działających w sieci (są wykrywane i dodawane automatycznie). LELA zapewnia także stały monitoring sieci oraz służy jako pomoc przy rozwiązywaniu problemów technicznych.

Oprócz oprogramowania LELA router WRT610N obsługuje technologię Wi-Fi Protected Setup. Zapewnia ona bezpieczną instalację i konfigurację urządzeń w sieciach bezprzewodowych. Router WRT610N posiada przycisk, który umożliwia dodawanie

do sieci certyfikowanych urządzeń. Aby to uczynić, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na routerze oraz nowym sprzęcie. Funkcja Wi-Fi Protected Setup jest alternatywnym programem certyfikacji stowarzyszenia Wi-Fi Alliance.

Cena i dostępność

Bezprzewodowy dwupasmowy router WRT610N dostępny jest od połowy sierpnia u autoryzowanych dystrybutorów, detalistów i sprzedawców internetowych urządzeń Linksys. Sugerowana cena to 549 zł z VAT.

Więcej informacji na temat routera WRT610N na stronie www .

Zobacz filmik Linksys!

Reklama

p

* Maksymalna wydajność komunikacji bezprzewodowej określona jest w specyfikacjach IEEE Standard 802.11. Faktyczna wydajność może różnić się w zależności od parametrów sieci bezprzewodowej, wskaźnika przepustowości danych, zasięgu i pokrycia. Wydajność zależy od wielu czynników, takich jak: odległość od punktu dostępu, ruch w sieci, materiały i konstrukcja sieci, system operacyjny produktów bezprzewodowych, interferencje oraz inne niesprzyjające czynniki.

Informacje o Linksys

Firma Linksys, oddział Cisco (NASDAQ: CSCO) istnieje od 1988 r. To światowy lider rozwiązań VoIP, sieci bezprzewodowych i ethernetowych dla użytkowników domowych

oraz małych i średnich firm. Produkty Linksys cechuje najwyższa jakość, prostota obsługi oraz łatwa współpraca z urządzeniami i aplikacjami innych producentów. Więcej informacji na temat produktów Linksys: http://www-pl.linksys.com .

Kontakty dla mediów:

Barbara Ossowska
Tel. +48 502 151 193
barbara.ossowska@firstpr.pl

Mélodie Testelin, Linksys
Phone: +33 15804 3102
mtesteli@cisco.com

Investor relations
Marisa Ross, Cisco
Phone: +1408 527-9830
mariross@cisco.com


Analyst Relations
Lisa Soto, Linksys
Phone: +1 949 823 4778
lisoto@cisco.com