Linksys®, oddział Cisco, wiodący dostawca rozwiązań dla sieci bezprzewodowych i telefonii internetowej, wprowadza na rynek bezprzewodowy router WRT110. Urządzenie wyróżnia elegancka obudowa oraz szybka i bezpieczna technologia przesyłu danych. Nowy router zapewnia skuteczną redukcję martwych obszarów w obrębie sieci domowej lub biurowej.

Reklama

Funkcjonalność

Użytkownicy routera WRT110 mogą współdzielić szerokopasmowe łącze internetowe, a tym samym sprawnie pracować na tych samych plikach. Router dobrze sprawdza się podczas obsługi gier sieciowych, drukarek, czy też zaawansowanych aplikacji, jak systemy do edycji video.

Nowy router zapewnia:

• szybki, bezprzewodowy dostęp do sieci

• redukcję martwych obszary w obrębie sieci dzięki zastosowaniu technologii MIMO, polegającej na wykorzystaniu transmisji wieloantenowej zarówno po stronie nadawczej, jak i odbiorczej

• szybszą transmisję w stosunku do standardowych routerów 802.11g (podczas pracy z innymi produktami z serii RangePlus lub draft-N); kompatybilność z innymi urządzeniami bezprzewodowymi pracującymi w standardach 802.11b i 802.11g

bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej: Wi-Fi Protected Access™ (WPA2)

Prosta obsługa i instalacja

Za prawidłową instalację, a następnie działanie routera WRT110 odpowiada oprogramowanie LELA (Linksys EasyLink Advisor). Umożliwia ono łatwą konfigurację urządzenia oraz sieci bezprzewodowej. LELA jest to inteligentna aplikacja, który informuje użytkownika o problemach w obsłudze sieci oraz podpowiada, jak je rozwiązać. Praktyczną funkcją tego programu jest też możliwość podglądu wszystkich połączeń oraz urządzeń działających w ramach sieci, bez względu na ich producenta.

Ceny oraz dostępność

Router RangePlus WRT110 jest dostępny u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 199 zł z VAT.

Zdjęcia produktów w wybranej rozdzielczości znajdują się tutaj.

Informacje o Linksys

Firma Linksys, oddział Cisco (NASDAQ: CSCO) istnieje od 1988 r. To światowy lider rozwiązań VoIP, sieci bezprzewodowych i ethernetowych dla użytkowników domowych

Reklama

oraz małych i średnich firm. Produkty Linksys cechuje najwyższa jakość, prostota obsługi oraz łatwa współpraca z urządzeniami i aplikacjami innych producentów. Więcej informacji na temat produktów Linksys: http://www-pl.linksys.com .

p

Kontakty dla mediów:

Barbara Ossowska
Tel. +48 502 151 193
barbara.ossowska@firstpr.pl

Mélodie Testelin, Linksys
Phone: +33 15804 3102
mtesteli@cisco.com

Investor relations
Marisa Ross, Cisco
Phone: +1408 527-9830
mariross@cisco.com


Analyst Relations
Lisa Soto, Linksys
Phone: +1 949 823 4778
lisoto@cisco.com