Inne
Reklama

Linksys®, oddział Cisco, przedstawia nowe urządzenia z serii Wireless-N Ultra RangePlus: router WRT160N oraz bramkę WAG160N. Adresowane są do osób, które szukają nowoczesnego i stylowego wzornictwa. Jednocześnie chcą zbudować szybką i wydajną sieć w standardzie Wireless N w swoim domu, nie mając zbyt wiele czasu na jej konfigurację i podłączanie kolejnych urządzeń.

WRT160N oraz WAG160N korzystają ze standardu 802.11n, który jest nową generacją szybkiej łączności Wi-Fi. Dzięki temu zapewniają zasięg oraz przepustowość, która pozwala korzystać z aplikacji wymagających szerokiego pasma dostępu, np. niezbędnych do przesyłania filmów HD, muzyki czy obsługi połączeń głosowych .

Produkty oferowane są wraz ze specjalnym oprogramowaniem instalacyjnym LELA (Linksys Easy Link Advisor). Zapewnia ono wysoką stabilność sieci oraz bezpieczeństwo połączonych z nią komputerów, kamer internetowych czy drukarek. Pozbawiona technicznego żargonu aplikacja umożliwia automatyczną instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej, bez potrzeby wpisywania skomplikowanych danych.

WRT160N oraz WAG160N wyróżnia stylowa, srebrno-czarna obudowa oraz antena wewnętrzna. Zaprojektowano je tak, by pasowały do każdego modnie urządzonego domu. “Nowoczesny router musi oferować nie tylko dobre parametry techniczne, lecz również atrakcyjnie wyglądać. Podczas gdy tradycyjne routery często lądują w szafkach, WAG160N i WRT160N same w sobie mogą służyć jako dekoracja. Ważna jest też prostota ich obsługi. Pozwalają skonfigurować sieć samodzielnie, a jej obsługa nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy technicznej” – mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.

Przyjazna instalacja i obsługa sieci

LELA (Linksys EasyLink Advisor) to inteligentne oprogramowanie, które ułatwia instalację i konfigurację routera oraz domowej sieci bezprzewodowej. Aplikacja posiada czytelny panel graficzny, za pomocą którego użytkownik może kontrolować pracę sieci. LELA dba również o stabilność bezprzewodowych połączeń - powiadamia o każdym potencjalnym błędzie i doradza, jak go rozwiązać. Jeżeli użytkownik nie radzi sobie z problemem, funkcja Direct Connect Support umożliwia zdalny dostęp pracownika pomocy technicznej do sieci klienta.

W przyszłości LELA umożliwiać będzie dodawanie takich usług, jak kontrola rodzicielska czy przechowywanie i udostępnianie danych w sieci. Oprogramowanie to, w języku polskim, jest bezpłatnie dołączane do urządzeń Linksys obecnych w sklepach.

Bezpieczeństwo sieci domowej

Nowe routery WAG160N i WRT160N obsługują standard Wi-Fi Protected Setup™, który ułatwia ustawianie zabezpieczeń w sieci bezprzewodowej oraz umożliwia bezproblemową współpracę podłączonych do niej urządzeń. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS, znajdujący się

na routerze oraz na innych bezprzewodowych urządzeniach obsługujących standard WPS, aby je zsynchronizować i ustanowić szyfrowane połączenie.

Ceny i dostępność

Routery WAG160N i WRT160N są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów, sprzedawców oraz w sklepach internetowych. We wrześniu i październiku br. urządzenia można nabyć w zestawach z kartą Wireless-N USB WUSB600N-EU w bardzo atrakcyjnych cenach. Sugerowane ceny detaliczne dla poszczególnych produktów:

- Router Ultra RangePlus Wireless-N (WRT160N) - 319 zł z VAT

- Bramka Ultra RangePlus Wireless-N ADSL2+ (WAG160N) - 389 zł z VAT

Reklama

- Router Ultra RangePlus Wireless-N (WRT160N) + WUSB600N-EU - 369 zł z VAT

- Bramka Ultra RangePlus Wireless-N ADSL2+ (WAG160N) + WUSB600N-EU - 439 zł z VAT

- Linksys Easylink Advisor (LELA) - bezpłatnie

Zdjęcia produktów Linksys znajdują się tutaj.

Informacje o Linksys

Firma Linksys, oddział Cisco (NASDAQ: CSCO) istnieje od 1988 r. To światowy lider rozwiązań VoIP, sieci bezprzewodowych i ethernetowych dla użytkowników domowych

oraz małych i średnich firm. Produkty Linksys cechuje najwyższa jakość, prostota obsługi oraz łatwa współpraca z urządzeniami i aplikacjami innych producentów. Więcej informacji na temat produktów Linksys: http://www-pl.linksys.com .

p

Kontakty dla mediów:

Barbara Ossowska
Tel. +48 502 151 193
barbara.ossowska@firstpr.pl

Mélodie Testelin, Linksys
Phone: +33 15804 3102
mtesteli@cisco.com

Investor relations
Marisa Ross, Cisco
Phone: +1408 527-9830
mariross@cisco.com


Analyst Relations
Lisa Soto, Linksys
Phone: +1 949 823 4778
lisoto@cisco.com