Jak na razie wszlekie informacje dotyczące Tube pochodzą z nieoficjalnych źródeł. Jak się uważa, nowy model będzie należał do multimedialnej kategorii "Xpress Media“. W Nokii 5800 XpressMedia nie zabraknie wszytskich topowych funkcji i rozwiązań. Ma, prócz WiFi, Bluetooth 2.0, aparatu fotograficznego o rozdzieclczości 3,2 megapikseli także wyjście TV i moduł do nawigacji GPS. Komórka ma oczywiście umoźliwiać szybki transfer danych z inetrentu za pomocą technologii HSDPA. Dotykowy ekran ma mieć przekątną 3,2 cala i wyświetlać 16 mln kolorów.

Reklama

Gadźet ma waźyć nieco ponad 100 g. Telefon ma działać na bazie nowego systemu operacyjnego Symbian S60, dostosowanego do urządzeń z dotykowymi ekranami.

p

Co ciekawe, z wypowiedzi przedstawicieli Nokii wynika, iż nowa komórka jest pozycjonowana jako gadżet amsowy, a jego cena powinna go plasować na średniej półce. Pokaz nowego telefonu zostanie połączony z uruchomieniem usługi "Comes with Music“, czyli "Przychodzi z Muzyką“.

Wraz z zakupem gadżetu jego właściciel otrzyma roczny abonament na zakup i pobranie na telefon komórkowy nieograniczonej ilości piosenek z wirtualnego sklepu Nokia Music Store. Pierwszym rynkiem, na którym zostanie udostępniona nowa usługa będzie Wielka Brytania. Operator sieci Warehouse juź przyjmuje zapisy na pakiety prepaid z telefonem Nokia 5310 Xpress Music.