Wystąpienie Steve'a Jobsa należało do tradycji odbywającej się w San Francisco imprezy. Właśnie podczas tych prezentacji , po wypowiedzeniu kultowych słów "and one more thing" (ang. "i jeszcze jedno") Jobs miał w zwyczaju pokazywać nowe gadżety Apple'a. W tym roku ową jedną rzeczą był ultracienki laptop MacBook Air, którego szef firmy wyjął ze zwykłej papierowej koperty. W 2007 r. na Macworld Expo Jobs po raz pierwszy publicznie pokazał iPhone'a, który został okrzyknięty gadżetem roku.

Jak poinformowała firma Apple, podczas najbliższych targów Macworld Expo Jobsa zastąpi szef marketingu firmy, Philip Schiller. Analitycy rynku uważają, że to właśnie Schiller mógłby w przyszłości przejąć stanowisko Jobsa.

Eksperci rynku technologicznego w różny sposób interpretują oświadczenie koncernu. Najczęściej pojawiają się opinie, iż odwołanie prezentacji wynika z faktu, że firma nie ma nic ciekawego do zaprezentowania. Absencja Jobsa na powrót ożywiła też plotki dotyczące jego stanu zdrowia. W 2003 r. u Jobsa wykryto nowotwór, który - jak twierdzi firma - został wyleczony.

Apple oświadczył także, że kolejna edycja targów będzie ostatnią, na której pojawi się Apple.