Choć Sky zaznacza, że transmisje w 3D nie wejdą do ramówki w najbliższym czasie, to już teraz prowadzi się prace nad sposobem czystego przekazu obrazu z imprez sportowych oraz rejestruje się w tej technologii pierwsze imprezy. Bo to właśnie cieszące się rekordową popularnością mecze futbolu, kosza i baseballu będą nadawane w technologii 3D w pierwszej kolejności. Dzięki temu siedzący na kanapie widz będzie mógł się poczuć jak kibic zasiadający na trybunach.

Sky postanowiło wykorzystać stereoskopową technologię 3D. By móc zobaczyć trójwymiarowy obraz, telemaniacy będą musieli oglądać telewizję w specjalnych, polaryzacyjnych okularach, przypominających zwykłe okulary słoneczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzenny obraz będzie można dostrzec z każdego miejsca pokoju, a nie tylko pod pewnym określonym kątem.

Niestety, by móc obejrzeć pierwsze, demonstracyjne transmisje, trzeba będzie się zaopatrzyć w nowy telewizor z funkcją 3D. Ponoć taki sprzęt ma zaprezentować na zbliżających się targach CES firma Sony. A warto się takim sprzętem zainteresować, bo jak twierdzi Sky "są duże szanse, że całą Olimpiadę 2012 w Londynie będzie można obejrzeć w 3D".Reklama