Już po raz czwarty internauci mogą zgłaszać do konkursu blogi z całej polskiej blogosfery. Wyboru najlepszych blogów w dziesięciu kategoriach tematycznych dokonają internauci oraz specjalnie powołana Kapituła Konkursu. Ogranizatorem plebiscytu jest portal Onet.pl

W tegorocznym Jury znalazły się znane osobowości ze świata kultury i mediów: Dorota Wellman, Tadeusz Sznuk, Jarosław Flis, Jacek Żakowski, Monika Rogozińska, Wojciech Mann, Rafał Bryndal, Sławomir Shuty, Grupa Twożywo i zespół Nefer.

Blogi zgłaszać można do 10 kategorii: (Ja i moje życie (pamiętniki osobiste), Moje pasje i zainteresowania (blogi tematyczne), Blogi profesjonalistów, Polityka, Podróże i szeroki świat, Foto, Video, Komiks, Literackie, Kultura, Absurdalne i Off-owe, Tee).

W wyniku głosowania internautów oraz oceny Kapituły konkursu, zostanie wyłonionych 15 zwycięskich blogów:

10 Najlepszych Blogów 2008 roku w 10 kategoriach tematycznych, 2 Blogi Blogerów oraz Blog Roku 2008 i 2 Wyróżnienia Główne. Ponadto przewiduje się przyznanie pozakonkursowych wyróżnień specjalnych dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do popularyzacji i rozwoju polskiej blogosfery.

Wynik głosowania internautów zostanie opublikowany 9 lutego 2009 w serwisie konkursowym

Wynik obrad Kapituły – przyznane tytuły, wyróżnienia i nagrody - zostanie ogłoszony 12 lutego 2009 w trakcie specjalnej uroczystości.

Nagrodami w konkursie są, m.in.: voucher na podróż marzeń, skutery i laptopy . Łączna wartość nagród to ok. 80 tysięcy złotych.