Jak przyznali podczas konferencji przedstawiciele Della, CES miał być jedynie okazją do „podejrzenia“ nowego produktu, a nie miejscem jego oficjalnej premiery. Jak się okazało, będący od kilku tygodni tematem nowotechnologicznych plotek Adamo to designerski, 10- calowy netbook. Projektanci Dell na pewno nie próżnowali - komputer ma naprawdę elegancki, ascetyczny wygląd. Obudowa (dostępna będzie w wersji białej i czarnej) jest zdobiona aluminium. Komputer ma nieco ponad 2 cm grubości.

Reklama

Niestety szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej komputera nie są jeszcze znane. Wyjaśniono jedynie, że Adamo (nazwa pochodzić od łacińskiego wyrażenia „zakochać się w kimś“) ma docelowo stanowić nową, odrębną rodzinę luksusowych i stylowych komputerów . Zgodnie z zapowiedziami, sprzedaż Adamo ma się rozpocząć w połowie tego roku. W plotkach mówi się, że jego cena ma wynosić ok 3 tys. dol.

Tajemniczy Adamo to nie jedyna rzecz, jaką do Las Vegas przywiózł Dell. Podczas konferencji zaprezentowano także nową odsłonę netbooka z serii Mini. Komputerek wyposażono w 10-calowy wyświetlacz, wbudowany modem 3G, GPS oraz tuner telewizyjny. W trosce o komfort użytkowania, klawiatura komputera sięga jego skrajnych brzegów, dzięki czemu pisanie maili nie jest mordęgą.