Uroczysta inauguracja watykańskiego kanału na You Tube odbyła się w piątek rano.

Reklama

W chwili premiery udostępniono na nim klipy z Papieżem Benedyktem XVI, m.in. orędzia z okazji Bożego Narodzenia oraz Nowego roku a także wystąpienie z okazji Światowego Dnia Pokoju, który obchodzony jest 1 stycznia. także obchodzonego 1 stycznia Światowego Dnia Pokoju. W premierowym nagraniu Papież wypowiada się także o nowych technologiach i ich roli w komunikacji społecznej.

Informacyjne klipy wideo będą trwały do dwóch minut. Dostarczaniem materiałów filmowych zajmie się Watykańskie Centrum Telewizyjne we współpracy z dziennikarzami i zespołem internetowym Radia Watykańskiego

"YouTube to otwarta dla wszystkich platforma komunikacyjna, globalne miejsce spotkań, gromadzące użytkowników, instytucje i twórców treści" - przyznał Henrique de Castro, jeden z dyrektorów YouTube "Jesteśmy zaszczyceni, że Watykan zdecydował się wykorzystać właśnie nasz serwis do komunikacji z ludźmi z całego świata, a także szczęśliwi, że nasza społeczność zyska dostęp do słów Papieża, dotyczących najważniejszych kwestii, przed jakimi stoi dziś świat".