Niezależnie od tego, jaki odtwarzacz mp3 posiadamy, zwykle zapisane w nim piosenki są uporządkowane według tych samych zasad: alfabetycznie, według nazw albumów, zespołów lub częstotliwości odtwarzania. Na zupełnie innym pomysł segregowania muzycznej biblioteki wpadli twórcy gadżetu o nazwie Colorsonic MP3.

Reklama

Tutaj każdej z piosence możemy przypisać odpowiedni nastrój: romantyczna, energetyzująca, old-schoolowa etc. Z kolei do każdego z nastrojów przypisana jest odpowiednia kolorystyczna etykietka, np. utwory romantyczno-nostalgiczne są różowe, a „ładujące" energią do życia - pomarańczowe. Stan ilości poszczególnych rodzajów piosenek jest wyświetlany na bieżąco na samym odtwarzaczu - w zależności od tego, ile piosenek danego typu jest wgrane do urządzenia, tak szeroki będzie pasek w danym kolorze.

Także korzystając z kolorów, będziemy mogli wybierać utwory - wystarczy kliknąć na daną barwę, by usłyszeć utwór z kategorii odpowiadającej naszemu aktualnemu nastrojowi.

Niestety, póki co Colorsonic MP3 to jedynie projekt (nie tyle na papierze, co na ekranie komputera). Miejmy jednak nadzieję, że ktoś pokusi się o jego produkcję.