Oficjalna strona rodziny królewskiej została uruchomiona w 1997 r. Jej właścicielka zdecydowała się jednak na rozbudowanie jej zawartości. Na witrynie pojawi się więcej nagrań wideo - zarówno nowych, jak i archiwalnych, fotografii oraz skany historycznych dokumentów. Wśród nich znajdą się m.in. dzienniki Królowej Wiktorii, w tym wpis, w którym władczyni wspomina swoją pierwszą w życiu rozmowę telefoniczną przeprowadzoną przy pomocy wynalazku Alexandra Grahama Bella. Jak zauważa królewski korespondent BBC, Peter Hunt, są raczej marne szanse, by na stronie pojawiła się opcja wysyłania e-maili do królowej lub pisany przez nią blog.

Reklama

W roku swojego uruchomienia strona monarchii cieszyła się rekordową popularnością. W ciągu pierwszych 12 miesięcy odwiedzono ją ponad 100 mln razy. W tygodniu, w którym doszło do śmiertelnego wypadku księżnej Diany, liczba wizyt wynosiła 35 mln. Obecnie witrynę odwiedza tygodniowo ok. 250 tys. osób z całego świata

Królewska witryna www to niejedynie wirtualne miejsce, w którym można spotkać Elżbietę II. Przed dwoma laty na YouTube został uruchomiony specjalny królewski kanał.