My[Photo]Space to unikatowy projekt w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie, który w tym roku odbędzie się w dniach 6 - 31 maja. Konkurs MySpace jest skierowany do wszystkich, którzy na świat patrzą przez wizjer aparatu (a dzisiaj raczej przy pomocy jego wyświetlacza).

Reklama

"Wspieramy ludzi, którzy mają ciekawe hobby i ambicje, aby mogli je rozwijać. Dlatego autorom najlepszych projektów fotograficznych damy możliwość zaistnienia" – mówi Iza Pasterz, dyrektor i content manager MySpace Polska.

Do konkursu można zgłaszać: kompletne projekty fotograficzne, w tym zdjęcia, instalacje oraz prezentacje multimedialne cykli reportaży i zestawów tematycznych. Organizatorzy przyjmują zarówno projekty już wyprodukowane (np. wydrukowane), jak i te utrwalone jedynie w formie pliku cyfrowego.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy do 15 marca 2009 r. zarejestrować się na MySpace Polska i otagować, czyli wskazać, od 4 do 6 zdjęć na swoim koncie.

Spośród wszystkich nadesłanych prac przedstawiciele MySpace Polska i Fundacji Sztuk Wizualnych wybiorą maksimum 200 projektów. O wyborze 15 laureatów konkursu zadecyduje jury złożone ze znanych artystów fotografików: Ingi Schneider, Romana Babjaka oraz Mikołaja Długosza. Dodatkowo Fundacja Sztuk Wizualnych przyzna wyróżnienia nie więcej niż 5 projektom. Wszystkie wyłonione prace zostaną zaprezentowane w Krakowie.

Wystawy laureatów wezmą następnie udział w głosowaniu publiczności na stronie internetowej serwisu MySpace Polska oraz za pomocą kart do głosowania zbieranych przez organizatorów podczas trwania imprezy. Osoba, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma nagrodę główną - autorską i profesjonalną wystawę podczas festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2010.

Więcej informacji o konkursie znajdziesz na tej stronie.