Użytkownicy telefonów Nokia z aplikacją Nokia Maps, którzy chcą skorzystać przez tydzień z bezpłatnej licencji na nawigację, mogą wejść na tę stronę .

Reklama

Bezpłatna licencja obejmuje zarówno nawigację głosową samochodową, jak i pieszą. Demo aktywacji krok po kroku można obejrzeć, klikając znak "odtwórz" na zdjęciu telefonu znajdującym się w prawym dolnym rogu strony.

W najnowszej wersji (2.0) aplikacji Nokia Maps znajdziemy takie funkcje, jak: możliwość wybrania trasy pieszej lub jazdy samochodem, informacje dotyczące restauracji, klubów, sklepów, muzeów czy innych miejsc zainteresowań, multimedialne przewodniki po miastach oraz możliwość oglądania zdjęć satelitarnych wybranych miejsc.

W przypadku Polski najnowsza wersja Nokia Maps zawiera ok. 650 tysięcy km dróg, cyfrowe odwzorowanie terenu i jego wysokości, informacje o obowiązujących ograniczeniach prędkości oraz ponad 80 tysięcy miejsc POI (punktów zainteresowań) pogrupowanych w 61 kategorii. Najpopularniejsze z nich to stacje benzynowe, bankomaty, hotele i restauracje.