Jak widać, internetowy gigant nie obawia się o sprzedaż swoich czytników elektronicznych książek, skoro postanowił udostępnić oferowane przez siebie e-booki na inne urządzenia. Bezpłatna aplikacja "Kindle for iPhone and iPod Touch" pojawiła się w środę w sklepie AppStore. Umożliwia ona pobieranie i odtwarzanie e-booków, a także synchronizację Kindle'a z urządzeniami Apple."Jeśli jesteś właścicielem Kindle'a, czytasz na nim swoją książkę i zdarzy ci się zostawić go w domu, będziesz mógł przeczytać dalsze strony na swoim iPhone'ie lub iPodzie" mówił podczas konferencji prasowej Tom Szkutak, chief financial officer firmy Amazon - "to naprawdę wspaniała para".

>>>Zobacz, jak wygłąda nowy Kindle

Korzystając z aplikacji, ma się dostęp do wszystkich zakupionych książek oraz dostosowywania formatu czcionki do rozmiaru ekranu urządzenia. Niestety aplikacja nie umożliwia bezpośredniego kupowania książek - trzeba to robić przez przeglądarkę internetową, wchodząc do działu z e-książkami w sklepie Amazon. Ponadto, jak donoszą recenzenci portalu CNET, aplikacja umożliwia wyłącznie lekturę książek, ale nie gazet oraz magazynów (w ofercie Amazon znajdują się także elektroniczne wersje tytułów prasowych).

Niestety, na razie (podobnie jak i sam Kindle oraz dział e-książek Amazonu) aplikacja jest dostępna wyłącznie dla mieszkańców USA. Jeśli jednak wierzyć plotkom krążącym po hi-techowym światku, Amazon nie zamierza sprzedawać Kindle'a 2 wyłącznie w USA i podobno planuje wprowadzić go na inne rynki. Miejmy nadzieję - także nasz.