Innowacyjne karty ze sportowcami wypuściła na rynek firma Topps, zajmująca się sprzedażą baseballowych kartoników od lat 50. ubiegłego wieku. Jednak karty z serii 3D Live to już wynalazek jak najbardziej XXI-wieczny.

Reklama

Po skierowaniu nowej karty w obiektyw kamerki internetowej, na ekranie naszego komputera pojawi się trójwymiarowy awatar, przedstawiający baseballistę z kartonika. Obracając kartę, wprawimy w ruch widoczną na monitorze postać i będziemy mogli podziwiać ją z każdej strony.

p

Topps zdecydował się na wypuszczenie hi-techowej serii kart z powodu osłabiającego się rynku tych tradycyjnych. Jak twierdzą analitycy, jest to spowodowane m.in. tym, że dzieci (czyli główna grupa kolekcjonerów kart) może dzisiaj bez problemu sprawdzić wszystkie informacje o ulubionych graczach w internecie, bez konieczności kupowania specjalistycznych kart. "Traktujemy technologie jak dobrego przyjaciela - mówi Michael Eisner, jeden z wiceprezesów Topps, który uważa, że karty 3D to naturalne rozwinięcie istniejącego wcześniej produktu.