Podczas środowej ceremonii wręczono nagrody w 15 kategoriach. Najwięcej, bo trzy statuetki, zgarnęła gra typu FPS (strzelanka pierwszoosobowa) "Call of Duty 4". Wygrała ona w kategoriach najlepsza gra i najlepsza fabuła i bohater oraz nagrodę publiczności. Prócz "Call of Duty 4" jedynym tytułem, który zdobył więcej niż jedną nagrodę, był "Dead Space", zwycięzca w kategoriach za najlepszy dźwięk i najlepsza ścieżka dźwiękowa.

Jedną, ale za to najbardziej prestiżową nagrodę, niespodziewanie przyznano grze "Super Mario Galaxy", która zdobyła tytuł najlepszej gry roku.

Równie wielką niespodzianką był brak jakiejkolwiek nagrody dla bestsellerowej gry wyścigowej "GTA IV", która dostała aż siedem nominacji.

Nagrody dla najlepszych gier komputerowych są przyznawane przez BAFTA od 1998 r. Od pięciu lat są one wręczane podczas oddzielnej ceremonii. Najwięcej kontrowersji wywołała edycja plebiscytu z 2007 r. Nagrody BAFTA przyznano wówczas kilku grom, które nie były jeszcze dostępne w ogólnej sprzedaży, a nawet tytułom, które nie były jeszcze ukończone. W tym roku do nagród BAFTA było nominowanych 39 tytułów.

Lista zwycięzców

Najlepsze granie: "Call of Duty 4"

Gra rodzinna: "Boom Blox"

Sport, wyścigi samochodowe: "Grid"

Fabuła i bohater: "Call of Duty 4"

Gra strategiczna: "Civilisation Revolution"

Najlepsze wykorzystanie dźwięku: "Dead Space"

Nowy talent: "Boro Toro"

Gra dla wielu graczy: "Left 4 Dead"

Najlepsze osiągnięcie techniczne: "Spore"

Najlepsza ścieżka dźwiękowa: "Dead Space"

Najlepsza gra na urządzenie kieszonkowe: "Professor Layton and the Curious Village"

Wybór publiczności: "Call of Duty 4"

Osiągnięcie artystyczne: "LittleBigPlanet"

Najlepsza gra akcji i przygodowa: "Fable II"

Najlepsza gra roku: "Super Mario Galaxy"