Intuos4 to system profesjonalnych tabletów piórkowych przeznaczonych dla fotografów cyfrowych, projektantów i artystów. Nie tylko profesjonalistów, ale także amatorów z graficzno-komputerowym zacięciem.

Zobacz filmową prezentację Intuos4

Nowe wzornictwo tabletów Intuos4 zapewnia lepszą ergonomię pracy - dzięki uniwersalnemu rozmieszczeniu klawiszy oraz kabli z gadżetu może korzystać zarówno osoba lewo-, jak i praworęczna. Zwiększenie wydajności pracy umożliwiają programowalne klawisze, które wyposażone są teraz w wyświetlacze OLED pokazujące aktualne ustawienia każdego z nich. każdemu z klawiszy ExpressKey można przypisać najczęściej stosowane funkcje. Nowością jest również tzw. Touch Ring, czyli pierścien podobny do tego z iPoda, który może kontrolować cztery funkcje w każdej z aplikacji. Umieszczony w osi pierścienia przycisk przełącza funkcje takie jak przesuwanie, powiększanie, zmiana średnicy pędzla, obrót podłoża czy zmiana warstwy. Diody LED znajdujące się na obwodzie pierścienia pokazują aktualnie wybraną funkcję.

Inżynierowie Wacoma ulepszyli także piórko tabletu. Intuos4 Grip Pen wykorzystuje nową technologię czujnika końcówki oferującą użytkownikom możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem na poziomie 1 grama. Dzięki temu wrażenia z pracy z tym nowym tabletem są jeszcze bardziej naturalne. Teraz każdy rysunek lub tekst można zacząć tworzyć od niespotykanie lekkiego dotknięcia.

Intuos4 będzie dostępny od 25 marca 2009 r. w czterech rozmiarach - mały (Intuos4 S: 1019 zł), średni (Intuos4 M: 1669 zł), duży (Intuos4 L: 2159 zł) i bardzo duży (Intuos4 XL: 3599 zł). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT i mogą się różnić w zależności od kursu waluty.