To, że zasupłane w chińskie osiem słuchawki nie budzą raczej naszego aplauzu, dobrze wiedzą producenci najróżniejszych okołoiPodowych akcesoriów.

Reklama

W sklepach obok etui i futerałów można się bowiem natknąć na specjalne szpulki, na które można nawinąć przydługi kabelek, aby się nie majtał i nie plątał. Oczywiście, jak przystało na rzecz specjalnie zaprojektowaną, taka banalna szpulka (zwykle kawałek plastiku lub gumki) kosztuje dziwnie duże pieniądze.

O wiele tańszym, a przy tym oryginalnym wynalazkiem jest szpulka zaprojektowana przez jednego z redaktorów portalu Core77 poświęconego designowi. W ramach konkursu na nietypowe wykorzystanie wizytówki pracownik Core77 zaproponował, by wykonać z niej szpulkę na słuchawki. Słuchawkowe origami sprawdzi się jednocześnie w roli etui na to urządzenie.

Oczywiście etui jest "kompatybilne" ze słuchawkami od jakiegokolwiek odtwarzacza mp3, telefonu komórkowego czy smartfona. Wykonanie gadżetu zajmuje kilka minut i kosztuje nas jedynie jeden kartonik. A ile przy tym frajdy i powodów do dumy z własnych zdolności manualnych!