Marcin Raptis został zwycięzcą polskich eliminacji FIWC 2009, które odbyły się 21 lutego br. w Warszawie. W turnieju wzięło udział 512 graczy. W Barcelonie Marcina czeka o wiele większe wyzwanie. W wielkim finale spotka się 32 zawodników. Dziewiętnastu z nich to zwycięzcy krajowych eliminacji a trzynastu - rozgrywek online'owych w PlayStation Network.

Reklama

- Chciałbym przede wszystkim znacznie poprawić występ ubiegłorocznego reprezentanta Polski "Kargula" Rogaczewskiego, któremu nie udało się wyjść z grupy - powiedział Marcin Raptis.

FIFA Interactive World Cup to jedyny wirtualny turniej piłki nożnej, któremu patronuje Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Tegoroczna, piąta już edycja FIWC realizowana jest od października 2008, a skończy się w maju 2009 roku wielkim finałem w Port Olympic w Barcelonie.

Turniej odzwierciedla harmonogram rozgrywek czołowych lig europejskich, które odbywają się w tym samym czasie.

Finał FIWC 2009 zostanie rozegrany w ośmiu grupach liczących po czterech graczy, systemem każdy z każdym w grupie. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansuje do kolejnego etapu.

Łącznie 16 graczy będzie rywalizować ze sobą do momentu wyłonienia dwóch najlepszych, którzy rozegrają finałowy mecz. Zwycięzca otrzyma prestiżowy tytuł Interaktywnego Mistrza Świata FIFA 2009, 20 tysięcy dolarów oraz samochód Kia Soul. Dodatkowo zostanie zaproszony na doroczną światową Galę Mistrzów FIFA 2009, która odbędzie się w styczniu 2010 roku.

Dwóch kolejnych zawodników na podium otrzyma odpowiednio 5 tysięcy i tysiąc dolarów.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup