Nie ma co się oszukiwać - jeśli zabierzesz ze sobą na wakacyjny wyjazd laptopa, na pewno ukradnie Ci wiele cennych chwil, które lepiej spędzić na świeżym powietrzu lub odpoczywając z bliskimi. Jednak nawet na wakacjach przydałby się czasami dostęp do internetu, choćby po to, by sprawdzić pogodę na najbliższe dni czy wakacyjne imprezy w miejscu wypoczynku.

Reklama

Coraz więcej telefonów komórkowych ma zainstalowane przeglądarki internetowe. Problem w tym, że oglądanie w nich zwyczajnych stron jest niewygodne. Do tego ściąganie danych jest wciąż dość drogie. Ale pojawiło się światełko w tunelu!

Część serwisów internetowych oferuje swoim użytkownikom ich alternatywne wersje - przystosowane właśnie do mobilnych urządzeń, w tym telefonów komórkowych. Ich wygląd jestdostosowany do małych wyświetlaczy, uproszczona jest nawigacja, a stron nie obciąża niepotrzebna grafika, dzięki czemu przeglądanie jest szybkie i nie trzeba płacić dużo za ściągane kilobajty.

>>> Dziennik.pl jest też w Twojej komórce

Przykładem takiego serwisu jest mdziennik.pl. Po wpisaniu tego adresu w swoim telefonie, znajdziesz najświeższe informacje portalu dziennik.pl, a wśród nich między innymi przydatne na wakacjach: prognozę pogody czy podręczną bazę wakacyjnych imprez i koncertów. Dzięki niej możesz sprawdzić, co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy i jakie atrakcje kulturalne czekają na Ciebie w miejscu, do którego wybierasz się na urlop. Wiadomości te znajdziesz w Informatorze koncertowym w sekcji Kultura.

Ale mobilna wersja dziennika.pl jest przydatna nie tylko na wakacjach. Jeśli wybierasz się na służbowy wyjazd, znajdziesz w niej też wiadomości gospodarcze, notowania giełdowe,kursy walut i wiele więcej informacji.

Sprawdź jak mdziennik.pl wygląda w Twojej komórce.