Samsung Electronics Co. Ltd. ogłosił europejską premierę telefonu Samsung Galaxy S (GT-i9000). Najnowszy model w portfolio Samsung na nowo definiuje możliwości zaawansowanych smartfonów i wprowadza zupełnie nową jakość korzystania z funkcjonalności oferowanych przez współczesne telefony. Smartfon pojawi się w sprzedaży pod koniec czerwca w Polsce i w wybranych krajach europejskich.

Siłą Galaxy S jest duży, 4 – calowy ekran dotykowy Super AMOLED oraz wydajny procesor 1GHz. Połączenie to gwarantuje najwyższą jakość multimediów oraz niezawodność pracy w wielozadaniowym środowisku – kwintesencję koncepcji „Smart Life”. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi TouchWiz 3.0, każdy użytkownik z łatwością może zarządzać aplikacjami i dowolnie rozmieszczać je na pulpitach. Co więcej, Galaxy S pozwala na przeglądanie treści w standardzie rozszerzonej rzeczywistości (przeglądarka Layar) oraz zapewnia dostęp do zaawansowanych usług lokalizacyjnych.

Potencjał Galaxy S można dowolnie rozwijać dzięki dostępowi do ponad 50 000 aplikacji dostępnych na Android Market, zasobom Samsung Apps oraz serwisom Google'a