Windows 7 zadebiutował na rynku 22 października 2009 roku. Od tego momentu do dzisiaj na całym świecie sprzedano już 150 milionów egzemplarzy tego systemu. Oznacza to, że co sekundę Windows 7 znajduje siedmiu nowych nabywców. Tym samym, jest to najszybciej sprzedający się system operacyjny w historii firmy Microsoft. Ponad 12 procent wszystkich komputerów na świecie pracuje już na tym systemie .

Reklama

Windows 7 zdobywa popularność nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również korporacyjnych. Według danych podanych na konferencji Bank of America Merrill Lynch U.S. Technology Conference, 75 procent firm jest zainteresowanych przejściem na ten system.

Firmy doceniają te cechy użytkowe nowej wersji Windows, które przyczyniają się do wzrostu ich efektywności biznesowej, jak również podnoszą bezpieczeństwo danych przechowywanych w zasobach sieci danej organizacji. Dla użytkowników indywidualnych szczególne znaczenie ma wyjątkowa łatwość, z jaką Windows 7 współpracuje z Windows Live, darmowymi aplikacjami służącymi do dzielenia się ze swoimi znajomymi zdjęciami, filmami oraz wiadomościami.