Firma LG Electronics będzie współtworzyć innowacyjny projekt online dwóch sławnych osobowości ze świata filmu – Kevina Macdonalda, Ridleya Scotta i internetowej społeczności YouTube. Twórca słynnego „Gladiatora” i reżyser „Ostatniego Króla Szkocji” poprosili internautów o nakręcenie najważniejszych chwil w ich życiu w dniu 24 lipca (najbliższa sobota). Wszystkie materiały zostaną zamieszczone na stronie www.youtube.com/lifeinaday, a dwójka filmowców scali tysiące godzin materiału w jeden pełnometrażowy film dokumentalny, który opowie historię życia wszystkich ludzi na świecie właśnie w najbliższą sobotę. Tym sposobem powstanie unikalne dzieło stworzone przez wszystkie społeczności świata

Nietuzinkowy projekt zakończy się pokazem filmu na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – Sundance Film Festival w 2011 roku. Wszyscy użytkownicy YouTube, których materiał zostanie wykorzystany w projekcie, zostaną wymienieni w napisach końcowych jako współreżyserzy.
”LG wierzy we wzbogacanie życia innych poprzez technologię. Towarzyszy temu również filozofia marki i hasło przewodnie „Life’s Good”. Dla nas projekt ten jest wspaniałą okazją do osobistego i emocjonalnego angażowania wszystkich internautów w niestandardowy sposób. Cieszymy się, że możemy umożliwić i wspierać inicjatywę, która zapisze się w kartach historii całego świata. Jednocześnie gorąco zachęcam wszystkich Polaków do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. - mówi Ireneusz Smaga, Wiceprezes LG Electronics Polska.