LG pokazuje, że telewizor nie musi być nudny. Bo produkty serii Infinia przyciągają wzrok. Design firmy LG praktycznie eliminuje odstęp między ekranem i krawędziami, dzięki czemu ekran wygląda jak pojedyncza tafla szkła. Chroni to ekran przed uszkodzeniami, a jednocześnie ekran wygląda smuklej.

Reklama

Koreański koncern pokazuje też, że nie tylko nie uznaje kompromisów, w sprawie wyglądu. Bo, jeśli chodzi o parametry techniczne, to PK950 nie ma się czego wstydzić. Oczywiście obraz FullHD, kontrast 5,000,000:1 i odświeżanie 600Hz. Do tego automatyczny dobór kontrastu, nasycenia kolorów, czy jasności obrazu, uzależniony od oświetlenia w pokoju. Odpowiada za to specjalny czujnik. Oczywiście bezprzewodowe podłączenie telewizora do internetu to standard, tak jak złącza USB.

Warto też dodać, że plazma stara się zejść z drogi ekologom - wyposażono ją w systemy oszczędzające energię, by pobierała znacznie mniej prądu niż wcześniejsze modele. Dobrym rozwiązaniem jest też automatyczne wykrywanie źródła sygnału. Włączenie dekodera, czy konsoli sprawia, że telewizor przełącza się sam, by umożliwić odbiór sygnału z podłączonego urządzenia.

Wrażenia? Rewelacyjne... jeśli ma się odpowiednio duży pokój. Nawet przy siedzeniu sześć metrów od telewizora, obraz nie jest perfekcyjny - widać piksele i lekkie smużenie. Dopiero, gdy odstawimy fotel dalej, to nie ma żadnych problemów z jakością obrazu. Oczywiście, jeśli chodzi o czerń, to najdroższe wersje urządzeń firmy Pioneer nie zostały pokonane, natomiast PK950 oferuje ostry obraz, bez smużenia, z żywymi kolorami.

Inżynierowie LG mogliby jednak poprawić automatyczny czujnik kontrastu i kolorów. Czasami, podczas oglądania meczu, widać, że trawa zmienia nasycenie zielonego. Przełączenia są krótkie, jednak mogą irytować.Występuje to jednak tylko w ekranie przełączonym na tryb "sport". W innych trybach pracy problem znika.

Dla kogo przeznaczona jest ta plazma? Przede wszystkim dla osób z dużym mieszkaniem i odpowiednio bogatym portfelem - telewizor kosztuje ok 6 tysięcy złotych. Jeśli jednak spełniamy oba warunki, to PK950 będzie idealnym produktem. Jest bowiem nie tylko pięknie zaprojektowanym urządzeniem, ale także oferuje świetną jakość obrazu.